Lakier w pisaku? Wspaniały pomysł! Koniec z mozolnym odmierzaniem ilości emalii, koniec problemów ze zbyt grubym czy zbyt cienkim pędzelkiem, koniec z zamalowanymi skórkami. Przygotowany przez markę p2 kosmetyk z serii Cosmopolitan Chic, wydawał się strzałem w dziesiątkę i zapewne wiele z Was było podekscytowanych premierą nietypowego lakieru. Czy jednak naprawdę warto porzucać dla niego klasyczne lakiery w buteleczkach?


Początkowe wrażenie jest pozytywne. Lakier znajduje się w opakowaniu przypominającym biurowy korektor. Gdy nim potrząśniemy usłyszymy przesuwającą się w środku kulkę. Służąca do aplikacji końcówka jest ruchoma, dość masywna, płasko ścięta, twarda i wykonana z jakiegoś białego materiału — jeszcze przed aplikacją widać, że posiada on włoski, które mogą niestety odpadać i przyklejać się do lakieru.

Aby lakier nasączył aplikator potrzeba kilku dłuższych chwil naciskania ruchomej końcówki, a gdy w końcu zacznie wypływać, trudno kontrolować jego ilość. Gdy naciśniemy końcówkę wiele razy pojawi się zbyt dużo lakieru, a gdy tylko kilka — emalii nie będzie niemal w ogóle. Główna wadą pisaka jest jednak sama końcówka, która kompletnie nie nadaje się do rozprowadzania produktu na paznokciach — jest ona zbyt twarda i po prostu “drapie” lakier, powodując powstawanie smug, plam i grudek. Efekt jest koszmarny — zamiast gładkiej powierzchni, na płytkach paznokciowych tworzy się jeden wielki bałagan. Do tego aplikacja wcale nie jest szybka — trzeba się sporo namęczyć, aby pokryć choć jeden paznokieć, a efekt i tak nie jest wart całego wysiłku.

Jedyne co można pochwalić w lakierach Cosmopolitan Chic to kolory. Są bardzo ładne, nasycone, a sam lakier dość szybko wysycha. Jednak co z tego, skoro stworzony przez pisak manicure nie nadaje się do pokazania światu… O wiele lepsze rezultaty można osiągnąć używając zwyczajnego lakieru z niższej półki i to nawet przy braku szczególnej wprawy w malowaniu paznokci.

Przygotowany przez p2 pisak jest więc wielkim rozczarowaniem i jego zakup to strata pieniędzy. Być może sprawdzi się do wykonywania niewielkich poprawek np. gdy lakier zetrze się na brzegach lub odpryśnie. Lepiej jednak nie eksperymentować z flamastrem tuż przed wyjściem, bo zamiast poprawić, może zupełnie zniszczyć manicure.

CECHY PRODUKTU
Kategoria:  paznokcie
Marka:  p2
Rodzaj:  lakier
Właściwości:  nadaje kolor
Pojemność:  8 ml
Opakowanie:  pisak
Liczba odcieni:  5
Cena:  19,99 z
Dla kogo?  Dla osób, które chcą wykonać niewielkie poprawki lakieru np. gdy jest on lekko starty na brzegach lub gdy odpadł w kilku miejscach.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here