Starannie dobrany, dobrej jakości top coat może w znacznym stopniu poprawić jakość naszego manicure’u. Może go utrwalić, nadać żelowy charakter, zmatowić lub odwrotnie: dodać blasku. Odżywka od Sally Hansen oferuje taki efekt “glow”, plus ochronę lakieru przed pękaniem, ścieraniem się i blaknięciem oraz wzmocnienie samych paznokci.

Preparat ma konsystencję dosyć rzadką i lejąca się, co może zniechęcać niektóre użytkowniczki, gdyż sprawia wrażenie jakby kosmetyk miał za chwilę spłynąć z paznokcia. Tak się jednak nie dzieje, preparat bardzo szybko zastyga, nie rozmazując i nie rozpuszczając lakieru bazowego. Pędzelek dołączony do odżywki jest średniej wielkości i wygodny w użyciu.

Odżywka zgodnie z obietnicami bardzo dobrze nabłyszcza, pokrywa kolorowy lakier warstwą, która przypomina nieco żel. W efekcie paznokcie zyskują gładkość i twardość. Czas potrzebny do wyschnięcia preparatu jest bardzo krótki, po kilku chwilach możemy wrócić do naszych zwykłych aktywności, bez ryzyka zniszczenia manicure’u.

Kosmetyk nie zachwyca za to trwałością. Mimo, że wedle zapewnień producenta ma przedłużać żywotność manicure’u aż do 10 dni, już po kilku lakier zaczyna odpryskiwać, a nawet odpadać całymi płatami. Wraz z nałożonym top coatem, w nienaruszonym stanie emalia wytrzymuje około 4-5 dni, co nie jest jednak złym wynikiem w porównaniu z tańszymi lakierami.

Jeśli chodzi o wzmocnienie płytek paznokci, trudno stwierdzić jakieś wyraźne rezultaty. Po zmyciu lakieru nie są one zniszczone czy przesuszone, ale raczej nie powinnyśmy liczyć na spektakularne wzmocnienie.

Duże opakowania odżywki nie do końca należy uznać za zaletę. Preparat nie jest szczególnie wydajny, jednak ma też tendencję do gęstnienia, która utrudnia aplikację i zdecydowania może zepsuć manicure. Istnieje więc ryzyko, że po prostu nie zdążymy zużyć całego kosmetyku.

Nabłyszczająca odżywka Mega Shine nie należy co prawda do zdecydowanych must-have, ale sprawdzi się jeśli zależy nam na ładnym nabłyszczeniu naszego manicure’u. Jeśli jednak poszukujemy intensywnej ochrony lakieru, kosmetyk Sally Hansen może okazać się niewystarczający.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: malowanie paznokci
Marka: Sally Hansen
Rodzaj: manicure
Właściwości: ochronne, nabłyszczające
Pojemność: 12 ml
Opakowanie: szklana buteleczka z pędzelkiem
Liczba odcieni: 1
Cena: ok. 22,00 zł
Dla kogo? Dla pań poszukujących błyszczącego wykończenia manicure’u i delikatnego utwardzenia lakieru.
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here