Twarde i suche skórki wokół paznokci zdecydowanie nie stanowią ozdoby naszych dłoni czy stóp. Nie każdą z nas stać na to, aby wykonywać manicure lub pedicure u kosmetyczki, dlatego też warto wypróbować preparaty do zmiękczania skórek. My zdecydowałyśmy się na produkt, który ma działać ekspresowo. Żel do usuwania skórek marki Cztery Pory Roku to preparat łatwo dostępny oraz tani. Jednak czy skuteczny?

Zacznijmy od opakowania. Preparat jest zamknięty w plastikowym pisaku z nakrętką, której koniec stanowi gumowa nasadka. Tego typu opakowanie przypomina korektor pod oczy, a przede wszystkim jest niezwykle łatwe i higieniczne w użyciu. Pisak posiada aplikator w postaci pędzelka, który nie jest ani zbyt duży, ani zbyt mały. Poza tym, pędzelek jest także pomocny przy wykonywaniu delikatnego masażu skórek, dzięki czemu żel szybciej się wchłania.

Jak aplikować produkt? Wystarczy przekręcić końcówkę pisaka, a przezroczysty żel pojawia się na pędzelku. Produkt nanosimy na skórki na 60 sekund. Po tym czasie odsuwamy skórki i myjemy dłonie/stopy. I tu warto zwrócić uwagę na jedną rzecz. Mianowicie – żel zawiera alkalia w postaci wodorotlenku potasu. Z tego powodu należy unikać kontaktu produktu z oczami i błonami śluzowymi, a także nie nakładać go na uszkodzoną skórę. Groźba utraty wzroku sprawia, że aplikacja żelu staje się nieco stresująca. W końcu każdej z nas zdarzy się czasami nieumyślnie dotknąć dłonią twarzy.

Przejdźmy jednak do działania żelu. Produkt został wzbogacony o aloes oraz glicerynę, co sprawia, że obietnica nawilżenia skórek po prostu musi zostać spełniona. Faktycznie, w ciągu wspomnianych 60 sekund kosmetyk całkiem nieźle nawilża i zmiękcza skórki, dzięki czemu łatwiej się je odsuwa. Warto jednak zaopatrzyć się w drewniany patyczek, ponieważ dołączona do nakrętki plastikowa nasadka nie radzi sobie z tym dobrze.

Użyłyśmy sformułowania „całkiem nieźle”, ponieważ u nas preparat ten okazał się skuteczny, jednak w przypadku osób z bardzo twardymi i grubymi skórkami jego działanie będzie zbyt delikatne.

Na koniec jeszcze kilka słów o wydajności żelu. Zgodnie z zaleceniem producenta preparat można stosować nie częściej niż 2 razy w tygodniu. Jeśli nie mamy większych problemów ze skórkami to jedna aplikacja w zupełności wystarczy. Po przekręceniu pisaka na pędzelku pojawi się dosyć duża kropla żelu, którą pokryjemy skórki wokół 2-3 paznokci. Niestety, nie mamy możliwości kontrolowania ilości produktu w pisaku.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: manicure i pedicure
Marka: Cztery Pory Roku
Rodzaj: produkty do usuwania skórek
Właściwości: zmiękczające, nawilżające
Pojemność: 1,5 ml
Opakowanie: plastikowy pisak z aplikatorem w postaci pędzelka
Cena: ok. 10 zł
Dla kogo? Dla kobiet, które samodzielnie wykonują manicure i pedicure. Dla osób, które szukają skutecznego preparatu do zmiękczania skórek.
mm
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ