Kolejna odżywka od Miss Sporty, tym razem reklamowana jako jeden kosmetyk o aż pięciu właściwościach. Producent obiecuje wzmocnienie słabych i łamliwych paznokci, nawilżenie, nadanie im zdrowego połysku, wygładzenie szorstkiej, nierównej płytki, a także przyspieszenie wzrostu.

Odżywka ma postać rzadkiego płynu o zapachu raczej niedrażniącym, jak na tego rodzaju kosmetyk. Dołączony pędzelek jest cienki i to można uznać za pierwszą wadę produktu Miss Sporty. Połączenie szczupłego pędzelka i rzadkiej konsystencji płynu powoduje, że na płytkę nanoszona jest bardzo cienka warstwa odżywki. Choć z drugiej strony oczywiście podnosi to wydajność kosmetyku, który spokojnie wystarczy nam na kilka miesięcy regularnego stosowania.

Trwałość lakieru jest niewielka. Wspomniana już cienka warstwa bardzo szybko zaczyna się ścierać. Dwukrotne pomalowanie paznokci nie rozwiązuje problemu, bo produkt zyskuje wówczas tendencję do odpryskiwania. Początkowo jednak wygląda ładnie, nadaje paznokciom połysk, więc można stosować go samodzielnie, a nie tylko jako bazę pod kolorowy lakier.

Jeśli chodzi o najważniejszą kwestię, czyli obiecane przez producenta 5 efektów stosowania odżywki, efekty, delikatnie mówiąc, nie są spektakularne. Aplikowana na bardzo zniszczone i rozdwojone paznokcie nie przynosi większych rezultatów. Lepiej radzi sobie z pielęgnacją płytek lekko wysuszonych, można wtedy faktycznie zauważyć efekt niewielkiej regeneracji i wzmocnienia, ale trudno za to liczyć na wygładzenie paznokci nierównych i o niejednolitym kolorycie. Można zaobserwować lekką stymulację wzrostu, odżywka rzeczywiście skraca czas, potrzebny do wyhodowania dłuższych paznokci. Co istotne, kosmetyk nie wpływa na płytkę w dłuższej perspektywie tzn. dopóki nosimy odżywkę, możemy liczyć na pewną poprawę jej stanu, jednak gdy przestajemy ją stosować, okazuje się, że paznokcie ponownie zaczynają się łamać i rozdwajać.

Obiecane przez Miss Sporty działanie 5 w 1, okazało się być więc deklaracją mocno na wyrost. Odżywka być może sprawdzi się w przypadku osób, które poszukują jedynie niewielkiego wzmocnienia płytek i nie chcą inwestować w droższe preparaty. Zdecydowanie nie jest to kosmetyk dla mocno zniszczonych, łamliwych paznokci.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: manicure
Marka: Miss Sporty
Rodzaj: malowanie paznokci
Właściwości: odżywcze, odbudowujące, wzmacniające, nawilżające, stymulujące wzrost paznokci
Pojemność: 8 ml
Opakowanie: szklana buteleczka z pędzelkiem
Liczba odcieni: 1
Cena: 8,00 zł
Dla kogo? Dla osób, które chcą poprawić stan swoich paznokci i poszukują bazy pod lakier.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here