Pilniki szklane uchodzą za jedne z najlepszych — uważa się, że nie szarpią płytki paznokcia, a co za tym idzie, nie powodują jej rozdwajania. Są też wielofunkcyjne, wytrzymałe i łatwe w czyszczeniu, zarówno można myć je wodą, jak i poddawać dezynfekcji oraz sterylizacji.

Pilnik For Your Beauty nie stanowi wyjątku. Został wykonany z wysokiej jakości szkła, kilkukrotnie hartowanego w celu zapewnienia mu odpowiedniej trwałości. Jego powierzchnia została pokryta maleńkimi szlifującymi cząsteczkami, przez co w dotyku przypomina zamsz. Dzięki swojej delikatności jest w stanie piłować paznokcie bez ich jednoczesnego niszczenia. Jest antyalergiczny, gdyż nie zawiera niklu.

Za pomocą tego typu pilnika można wykonywać zarówno manicure, jak i pedicure. Jest on przeznaczony do stylizacji paznokci naturalnych, jak również do paznokci pomalowanych lakierem, żelowych, akrylowych oraz tipsów. Ma on na tyle delikatne działanie, że nie należy obawiać się uszkodzenia powierzchni lakieru. Regularne i długotrwałe używanie pilniczka pomaga zachować ładne i zdrowe paznokcie. Jego łagodna powierzchnia nie podrażnia łusek paznokcia, nie uszkadza jego brzegów, za to wygładza i zmniejsza łamliwość.

Jak już zostało powiedziane, powierzchnia pilniczka jest naprawdę delikatna — w związku z tym, czynność piłowania wymaga trochę więcej czasu niż w przypadku pilników metalowych czy szafirowych. Piłuje jednak równo i gładko, nie tępiąc się i nie ścierając. Nie zaobserwowano, aby powodował rozdwajanie się paznokci. Na plus z pewnością można zaliczyć brak charakterystycznego skrzypienia i zgrzytania, które wydają pilniki szafirowe czy krzemowe. Choć może wydawać się to drobną rzeczą, znacząco wpływa na komfort posługiwania się produktem. Minusem szklanego pilnika jest jego trwałość — jeśli upuścimy go na podłogę, po prostu potłucze się w sposób uniemożliwiający dalsze użytkowanie.

Tego typu pilniczek jest na pewno rozwiązaniem higienicznym — bez obaw można go umyć pod bieżąca wodą, przy użyciu mydła czy delikatnej szczoteczki. Produkt może również służyć do oczyszczania paznokci i odpychania skórek.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: akcesoria
Marka: Rossmann
Rodzaj: pilnik
Właściwości: szlifujące, czyszczące
Opakowanie: plastikowe
Cena: 17,99 zł
Dla kogo? Dla osób, którym zależy na dokładnym opiłowaniu paznokci, oczyszczeniu ich i odpowiednim uformowaniu.
OCENA PRODUKTU
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here