Lakier wygląda pięknie tuż po malowaniu, ale bardzo szybko się ściera? Aby temu zapobiec, należy zainwestować w odpowiedni utwardzacz. Ten marki Wibo nie tylko zabezpiecza przed ścieraniem i utrwala kolor na pazurkach, ale również nadaje piękny połysk. Dzięki temu możemy dłużej cieszyć się nienagannym manicure’em i efektem świeżo pomalowanych paznokci.

Aplikacja jest prosta, utwardzacz nie jest zbyt gęsty, ani zbyt rzadki. Posiada szeroki pędzelek, który ułatwia równomierną aplikację. Zdarza się jednak, że na pędzelek nabiera się zbyt duża ilość produktu i należy wówczas obetrzeć go o ścianki buteleczki. Dobrze się rozprowadza i nie spływa z paznokcia. Ale uwaga! Jeśli nałożymy zbyt grubą warstwę, możemy się spodziewać, że produkt będzie bardzo długo wysychał (może być lekko wilgotny nawet do godziny!). Zdarza się, że zlewa się z lakierem i przejmuje jego kolor, a to tworzy mało estetyczny efekt na powierzchni paznokcia. Aby tego uniknąć, najlepiej aplikować jedną, niezbyt grubą warstwę na dobrze wyschnięty lakier.

Utwardzacz przedłuża trwałość lakierów (nawet tych tańszych i mniej odpornych) o około 2-3 dni. Lakier utrzymuje się w dobrym stanie nawet do tygodnia. W dobrym, nie znaczy rewelacyjnym. Nie należy spodziewać się cudów ani dosłownie “żelaznych” pazurków. Jeśli paznokcie są miękkie i łamliwe to raczej takie pozostaną. Ogólnie pod utwardzaczem lakier trzyma się lepiej niż bez niego, mogą jednak pojawić się drobne odpryski na końcówkach. Produkt ładnie nabłyszcza płytkę paznokcia, przez co kolor lakieru wydaje się pogłębiony, a paznokieć optycznie pełniejszy.

Zaletą produktu jest niewątpliwie niska cena i łatwa dostępność (w każdym Rossmanie). Utwardzacz ma solidne i wytrzymałe opakowanie. Niestety, jest średnio wydajny i ma tendencję do dość szybkiego wysychania, w związku z czym trudno zużyć go do końca. Utwardzacz ciężko jednoznacznie ocenić, ponieważ różnie zachowuje się zależnie od lakieru wyjściowego. Przy oszczędnym użytkowaniu współgra jednak z większością lakierów i dobrze spełnia swoje zadania. Za taką cenę warto dać mu szansę.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: pielęgnacja paznokci
Marka: Wibo
Rodzaj: utwardzacz
Właściwości: nadawanie trwałości i połysku, utwardzanie, zabezpieczanie paznokci przed pękaniem i ścieraniem, wzmacnianie koloru lakieru
Pojemność: 8,5 ml
Opakowanie: standardowe, lakier z pędzelkiem
Cena: ok. 7 zł
Dla kogo? Dla tych, które nie chcą dłużej martwić się o trwałość lakieru do paznokci. Dla zapracowanych. Dla dłoni narażonych na nadmierne ścieranie manicure’u.

 

OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Zapach
Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here