Zmywanie lakieru z paznokci to dla Ciebie kilka minut tortur? Zazwyczaj zmywacze odstraszają nas swoim zapachem, ale też i zniechęcają tym, że przesuszają skórki lub też niedokładnie usuwają lakier. Czy stosowanie droższego produktu sprawi, że zmywanie lakieru będzie szybsze i skuteczniejsze? A może warto wypróbować tańszy kosmetyk? My postawiłyśmy na to drugie rozwiązanie i tak w nasze ręce trafił zmywacz do paznokci marki Cien.

Produkt ten jest dostępny tylko w sklepach sieci Lidl. Do wyboru mamy wersję klasyczną kosmetyku (z acetonem) lub też zmywacz bez dodatku tej substancji. My zdecydowałyśmy się na klasyczny kosmetyk, czyli wersję Classic.

Zacznijmy od opakowania. Jest to plastikowa buteleczka o pojemności 200 ml. Ma ona wygodne zamykanie na „klik”, jednak gdy otworzymy wieczko, to naszym oczom nie ukazuje się typowy otwór, a oryginalny dozownik (taki plastikowy talerzyk na rurce). Płatek kosmetyczny należy położyć na tym dozowniku i kilka razy delikatnie go nacisnąć. Tak nasączony zmywaczem płatek jest już gotowy do użycia.

Czy tego typu dozownik jest wygodny w użyciu? I tak, i nie. Jest to sposób, dzięki któremu zmywanie paznokci miało być jeszcze szybsze i prostsze, bez brudzenia dłoni, bez obaw, że płyn rozleje się po podłodze. Jednak bardzo często podczas naciskania na dozownik płyn po prostu rozpryskuje się dookoła. Nie są to duże ilości, ale nieco kosmetyku się marnuje, a my musimy np. wycierać blat stołu lub dłonie. Dobry pomysł, ale efekty nie do końca nas zadowalają.

Sam zmywacz ma bardzo delikatny zapach, który różni się znacznie od większości tego typu produktów. Wyczuwamy tu m.in. migdały. Jeśli chodzi o zmywanie, to kosmetyk radzi sobie bardzo dobrze ze zwykłymi, jasnymi lakierami. W przypadku lakieru bardzo ciemnego czy też z brokatem musimy przetrzeć paznokcie raz, dwa razy więcej, jednak i tak kosmetyk zostanie dokładnie usunięty. My byłyśmy zadowolone.

Pozostaje jeszcze sprawa pielęgnacji paznokci. Produkt ten zawiera w sobie odżywczy olejek, który ma zadbać o kondycję płytek paznokciowych oraz skórek, choć my nie zauważyłyśmy większych zmian. Jednak zmywacz nie wysusza zbytnio, a to już duży plus. Kolejnym plusem jest cena produktu – ok. 5 zł. Jeśli chodzi o wydajność, to jest już znacznie gorzej, choć do użytku mamy aż 200 ml płynu. Mimo tych małych wad uważamy, że warto wypróbować ten zmywacz!

CECHY PRODUKTU
Kategoria: paznokcie i dłonie
Marka: Cien
Rodzaj: zmywacz do paznokci
Właściwości: szybko i dokładnie usuwa lakier z paznokci
Pojemność: 200 ml
Opakowanie: plastikowa butelka
Cena: ok. 5 zł
Dla kogo? Dla kobiet, które szukają skutecznego i taniego zmywacza do paznokci z acetonem.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here