Black Opium od Yves Saint Laurent to zapach, który stał się hitem wśród pewnych siebie i niezależnych kobiet. Woda perfumowana została wypuszczona na rynek w 2014 r. i od razu wzbudziła duże zainteresowanie klientek. Black Opium został stworzony przez Nathalie Lorson, Oliviera Crespa, Marie Salamagne i Honorine Blanca, którzy na swoim koncie mają już ogromne sukcesy w branży.

Woda zalicza się do kategorii zapachów słodkich, wręcz apetycznych i jadalnych, chociaż opis produktu wskazuje na akord lekko orientalny. Od razu po spryskaniu nim ciała mocno wyczuwalna jest czarna aromatyczna kawa i pieprz, a przecież w nutach głowy odnajdziemy gruszkę, kwiat pomarańczy i różowy pieprz. W nutach serca pojawia się sama słodycz, czyli jaśmin i lukrecja postawiona w opozycji kawy i gorzkich migdałów. Połączenie mocno kontrastowe, ale niezwykle udane. Na końcu w nutach bazy odnajdujemy drzewo kaszmirowe, paczulę, cedr i słodką, orientalną wręcz wanilię.

Zapach ma w sobie wyraźny pazur, jest mocny, więc nie każdemu może się spodobać. Dla jednych może być zbyt duszący i za słodki, dla drugich uzależniający i dodający energii niczym poranna kawa. Woda niewątpliwie świetnie sprawdzi się w chłodne dni, dzięki swojej słodyczy otuli nas niczym ciepły wełniany szal. Może natomiast nie sprawdzić się w upalne lato.

Yves Saint Laurent proponuje zapach rockowy i odważny, a przy tym bardzo trwały. Wody perfumowane zazwyczaj utrzymują się dosyć długo, ale projekcja tego zapachu jest niezwykle oryginalna. Zapach utrzymuje się wiele godzin, pozostawiając za sobą tzw. ogon. Cena jak najbardziej jest adekwatna do jakości produktu.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: perfumy
Marka: Yves Saint Laurent
Rodzaj: woda perfumowana dla kobiet
Właściwości: nuty głowy: gruszka, kwiat pomarańczy, różowy pieprz; nuty serca: kawa, gorzki migdał, jaśmin, lukrecja; nuty bazy: drzewo kaszmirowe, paczula, cedr, wanilia
Pojemność: 30 ml, 50 ml, 90 ml
Opakowanie: szklany flakon z brokatowym wzorem
Cena: 30 ml/269 zł, 50 ml/389 zł, 90 ml/559 zł
Dla kogo? Dla kobiet pewnych siebie, dla niezależnych rockmanek, dla silnych i odważnych osobowości.
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here