Przypominający rozkwitającą orchideę srebrzystoróżowy flakon, a w nim płynna ekstaza. Calvin Klein przygotował perfumy mające być prawdziwym wulkanem energii, kipiącym pragnieniem wolności, niepohamowaną radością życia.

Pomimo nazwy obiecującej szaleństwo i karnawał, Euphoria to perfumy raczej oszczędne w kompozycji. Nutę głowy stanowi tu połączenie chłodnego owocu granatu i niesamowicie słodkich daktyli. Nuta serca rozwija się z łagodnym kwiatowym wdziękiem, uplecionym z wilgotnego kwiatu lotosu, czarnego storczyka i kwiatu champaca, w Azji zwanego drzewem radości. Ten oszałamiająco soczysty bukiet ułożony został na balsamicznych woniach piżma, mahoniu i ambry, posypanych jedwabistymi płatkami fiołka.

Wkrótce po swojej premierze w roku 2005, Euphoria okazała się prawdziwym przebojem rynku perfumeryjnego. Dziś, po ponad 10 latach od tamtej chwili, jest już legendą. Seksowny, mroczny i wytworny zapach kojarzy się z tajemniczymi kwiatami, rozkwitającymi intensywną wonią wśród wilgotnych, upalnych lasów równikowych. W tych perfumach jest wszystko — kropelki wody zbierające się na płatkach, unosząca się nad rozgrzaną ziemią mgła, świeżo dojrzałe owoce kołyszące się wśród wiecznie zielonych liści…

Z pośród wszystkich nut zapachowych, na pierwszy plan wysuwają się tony owocowe i kwiatowe — ziarenka słodkiego granatu mieszają się z miękkimi płatkami orchidei. Otacza je ostrzejsza woń drzewa i piżma. Nie ulega wątpliwości, że Euphoria to perfumy bardzo przemyślane, dobrze zbalansowane. Z jednej strony jest w nich jakaś wyniosła elegancja, z drugiej — tętnią żądzą życia i zabawy, są pełne mrocznego, krwistego erotyzmu.

Trwałość perfum jest dosyć dobra, powinny bez problemów utrzymać się na skórze przez około 7 godzin. Ze względu na swój zmysłowy charakter, zapach dobrze sprawdzi się w ciepły letni wieczór, któremu chcemy dodać odrobiny magii. Ogólnie rzecz biorąc, Euphoria nie jest aromatem zbyt nachalnym czy trudnym — to woń bardzo przyjemna, dość bezpieczna, taka, z którą trudno mieć kłopot — nie bez powodu perfumy te przypadły do gustu tak wielkim rzeszom kobiet. Propozycja Kleina jest miękka, otulająca, wesoło uwodzicielska, ale bez kontrowersji i skandali.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: perfumy
Marka: Calvin Klein
Rodzaj: woda perfumowana
Właściwości: dominujące nuty orientalno-kwiatowe
Pojemność: 30, 50, 100 ml
Opakowanie: szklany flakon
Cena: 219,00 zł / 30 ml; 289,00 zł / 50 ml; 369,00 zł / 100 ml
Dla kogo? Dla wszystkich kobiet, które nie boją się stracić głowy i rzucić w wir zabawy, romansu, przygody…
mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ