Przypominający rozkwitającą orchideę srebrzystoróżowy flakon, a w nim płynna ekstaza. Calvin Klein przygotował perfumy mające być prawdziwym wulkanem energii, kipiącym pragnieniem wolności, niepohamowaną radością życia.

Pomimo nazwy obiecującej szaleństwo i karnawał, Euphoria to perfumy raczej oszczędne w kompozycji. Nutę głowy stanowi tu połączenie chłodnego owocu granatu i niesamowicie słodkich daktyli. Nuta serca rozwija się z łagodnym kwiatowym wdziękiem, uplecionym z wilgotnego kwiatu lotosu, czarnego storczyka i kwiatu champaca, w Azji zwanego drzewem radości. Ten oszałamiająco soczysty bukiet ułożony został na balsamicznych woniach piżma, mahoniu i ambry, posypanych jedwabistymi płatkami fiołka.

Wkrótce po swojej premierze w roku 2005, Euphoria okazała się prawdziwym przebojem rynku perfumeryjnego. Dziś, po ponad 10 latach od tamtej chwili, jest już legendą. Seksowny, mroczny i wytworny zapach kojarzy się z tajemniczymi kwiatami, rozkwitającymi intensywną wonią wśród wilgotnych, upalnych lasów równikowych. W tych perfumach jest wszystko — kropelki wody zbierające się na płatkach, unosząca się nad rozgrzaną ziemią mgła, świeżo dojrzałe owoce kołyszące się wśród wiecznie zielonych liści…

Z pośród wszystkich nut zapachowych, na pierwszy plan wysuwają się tony owocowe i kwiatowe — ziarenka słodkiego granatu mieszają się z miękkimi płatkami orchidei. Otacza je ostrzejsza woń drzewa i piżma. Nie ulega wątpliwości, że Euphoria to perfumy bardzo przemyślane, dobrze zbalansowane. Z jednej strony jest w nich jakaś wyniosła elegancja, z drugiej — tętnią żądzą życia i zabawy, są pełne mrocznego, krwistego erotyzmu.

Trwałość perfum jest dosyć dobra, powinny bez problemów utrzymać się na skórze przez około 7 godzin. Ze względu na swój zmysłowy charakter, zapach dobrze sprawdzi się w ciepły letni wieczór, któremu chcemy dodać odrobiny magii. Ogólnie rzecz biorąc, Euphoria nie jest aromatem zbyt nachalnym czy trudnym — to woń bardzo przyjemna, dość bezpieczna, taka, z którą trudno mieć kłopot — nie bez powodu perfumy te przypadły do gustu tak wielkim rzeszom kobiet. Propozycja Kleina jest miękka, otulająca, wesoło uwodzicielska, ale bez kontrowersji i skandali.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: perfumy
Marka: Calvin Klein
Rodzaj: woda perfumowana
Właściwości: dominujące nuty orientalno-kwiatowe
Pojemność: 30, 50, 100 ml
Opakowanie: szklany flakon
Cena: 219,00 zł / 30 ml; 289,00 zł / 50 ml; 369,00 zł / 100 ml
Dla kogo? Dla wszystkich kobiet, które nie boją się stracić głowy i rzucić w wir zabawy, romansu, przygody…
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here