Po sukcesie Armani Code Pour Homme, marka postanowiła przygotować damską wersję tego klasyka. I tak w 2006 roku na rynku perfumeryjnym zagościło Armani Code Pour Femme (for Women) — zmysłowa słodycz w sam raz na wieczorne wyjście.

Jak brzmi przygotowany przez włoskiego projektanta kodeks prawdziwej kobiety? Po pierwsze: prostota. Perfumy skomponowano z niewielkiej ilości starannie dobranych nut — nie ma tu rozszalałej orgii woni, perfumy nie mienią się wszystkimi kolorami tęczy, a stawiają raczej na kilka najbardziej szlachetnych i eleganckich odcieni. Po drugie: energia. W nucie głowy znajdziemy włoską pomarańczę i gorzką pomarańczę przyprószone płatkami świeżo zerwanego jaśminu. Po trzecie: drapieżność splatająca się z nieoczekiwaną łagodnością — w nucie serca znajdziemy bowiem pikantny imbir spowity w obłok kwiatów pomarańczy i ponownie jaśminu. Po czwarte: zmysłowość. Baza zapachu jest ciężka, słodka i bardzo apetyczna — wanilia kąpie się w złocistym, gęstym miodzie i balsamicznych oparach drzewa sandałowego.

W całej kompozycji najsilniej zaznaczają się słodkie, soczyste cytrusy — to one są pierwszą nutą, która można wyczuć po sprykaniu skóry perfumami. Myli się jednak ten, kto sądzi, że mogły one zaburzyć zapach przeznaczony przecież na wieczór. Nie ma tu śladu chłodu, chemicznego aromatu czy ostrości, tak często kojarzonych z cytrusami — jest za to doskonale wyważony, zmysłowy ciężar. Pomarańcze są dojrzałe, ciepłe, otulające, spowijają skórę miękkim, złocistym obłokiem. Towarzyszy im słodycz wanilii, a po pewnym czasie włącza się pikantny, nieoczywisty imbir, podbijający lekko cytrusowe wonie mieszanki.

Armani Code for Women to perfumy niewątpliwie ciężkie, ale na pewno nie duszące czy nachalne. Zostały przygotowane dla kobiet kochających elegancję i zmysłowość, ale znających także umiar. Po pierwszych intensywnych akordach kompozycja zaczyna się uspokajać, przygasać, staje się bliskoskórna i delikatniejsza. Jej trwałość nie jest bardzo duża, perfumy utrzymują się na skórze przez około 5 godzin.

Jest w tym zapachu pewna szykowność i klasa, która idealnie będzie korespondować z elegancką suknią, szpilkami i wieczorowym makijażem. To perfumy stworzone dla kobiety odważnej, dla pewnej siebie uwodzicielki, trochę niebezpiecznej, trochę tajemniczej, pełnej seksapilu i wytworności.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: perfumy
Marka: Giorgio Armani
Rodzaj: woda perfumowana
Właściwości: dominujące nuty kwiatowe
Pojemność: 30 ml; 50 ml; 75 ml
Opakowanie: szklany flakon z atomizerem
Cena: 259,00 zł / 30 ml; 379,00 zł / 50 ml; 449,00 zł / 75 ml
Dla kogo? Dla zmysłowych i pewnych siebie femme fatale, magnetycznych tak samo jak perfumy Armaniego.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here