Chłód i upał, śnieg i słońce… Mexx wie, w jaki sposób połączyć przeciwieństwa. Ice Touch to mieszanka kontrastów — są tu nuty ostre i łagodne, świeże i słodkie, kostki lodu i muśnięcie tropików. Zapach powstał by przynosić orzeźwienie i dodawać energii oraz delikatnie pobudzać zmysły.

Górne nuty perfum to aromatyczny różowy pieprz, słodka i soczysta jeżyna, nuta wodna, kwaśne cytrusy. Sercem zapachu jest mięta zestawiona z kolendrą, kwiatem pomarańczy oraz cyklamenem, natomiast bazę stanowi ostre piżmo, ambra, balsamiczny cedr i trochę niespodziewana malina. Z całej tej mieszanki najbardziej wyczuwalna jest nuta wodna i mięta, które nadają perfumom ich charakterystycznej chłodnej woni — dość wyraźnie wybrzmiewają również rześkie tony cytrusów.

Pierwsze wrażenia po aplikacji Ice Touch są dosyć korzystne, choć wąchanie perfum w zimny dzień naprawdę może grozić zmrożeniem. Czuć tu chłodne powietrze, kropelki wody z górskiego jeziora, mrożoną herbatę z solidnym plasterkiem cytryny… i właściwie niewiele więcej. Gdzieś w tle przewija się trochę irytująca woń kolendry i bezwstydnie syntetyczne piżmo. Zapach jest statyczny, nie rozwija się zbytnio, nie ewoluuje, nie dysponuje niczym, czym mógłby zaskoczyć.

Co ciekawe, Ice Touch był lansowany zimą — trudno sobie jednak wyobrazić perfumy, które jeszcze mniej pasowałyby na tę nieprzyjazną, mroźną i wietrzną porę roku. Zapach przygotowany przez markę Mexx będzie odpowiedni tylko na naprawdę upalny, słoneczny dzień, gdy każda cięższa i słodsza woń byłaby męcząca. W zestawieniu ze słoneczną pogodą perfumy te rzeczywiście mogą przynieść uczucie odświeżenia, choć niestety nie na długo. Trwałość “Lodowego Dotyku” jest bowiem fatalna — po godzinie perfumy ulatniają się bez śladu i próżno oczekiwać jakiegoś rozwinięcia czy pogłębienia ich wodno-miętowego charakteru. Skóra sprawia wrażenie, jakby nigdy nie została spryskana zapachem.

Komu może spodobać się Lodowy Dotyk Mexxa? Wydaje się, że głównie młodym dziewczynom i osobom lubiącym aromaty “sportowe” — rześkie, energetyzujące, nie przytłaczające. Perfumy te to oczywiście zapach ze średniej półki, nie ma więc sensu spodziewać się po nim niezwykłości, pytanie tylko, czy warto wydawać jakiekolwiek pieniądze na perfumy, które błyskawicznie znikają ze skóry. W tym samym przedziale cenowym można znaleźć zapachy o wiele ciekawszej kompozycji i znacznie lepszej trwałości.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: perfumy
Marka: Mexx
Rodzaj: woda toaletowa
Właściwości: dominujące nuty kwiatowo-owocowe
Pojemność: 15 ml; 30 ml
Opakowanie: szklany flakon z atomizerem
Cena: 15 ml/65,00 zł;  30 ml/109,99 zł
Dla kogo? Dla młodych osób, ceniących sobie odświeżające i orzeźwiające wonie. Dla tych, którzy nie oczekują od perfum szczególnej trwałości.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here