Powstałe w 2000 roku perfumy marki Mexx zostały zatytułowane jednym krótkim słowem — Kobieta. Tylko tyle i aż tyle. Czy pod srebrzystym korkiem kryje się jednak kwintesencja kobiecej zmysłowości, urody, pasji i energii?

Górne nuty aromatu to orzeźwiająco kwaśne cytrusy — bergamotka i cytryna, doprawione radosną słodyczą czarnej porzeczki. Serce zapachu, to królestwo kwiatów. Bujnie rozrasta się tu jaśmin, konwalia, a w tle ledwo wyczuwalna kołysze się krwista róża. Wyraźniejsze niż wonie kwiatowe są jednak nuty bazy, czyli balsamiczne drzewo sandałowe, ambra i głęboki cedr, tonujący nieco ostre aromaty cytrusów.

Charakter perfum definiuje silnie obecna w otwarciu gorycz bergamotki i chłodna świeżość cytryny. To właśnie one sprawiają, że Woman od Mexx to aromat idealny na słoneczną wiosnę i upalne lato, kiedy również perfumy powinny nieść odświeżenie i uczucie lekkości. Nie jest to aromat przytłaczający, wyczuwalny z odległości trzech metrów — to woń delikatnie muskająca skórę, rozkładająca się na niej w zupełnie niezobowiązujący sposób. Będą to dobre perfumy dla młodych kobiet i dziewczyn, szukających delikatnego tła zapachowego na ciepły, słoneczny dzień.

Zaletą jest pewna naturalność cytrusowych woni zawartych w perfumach Mexx. Ze spokojem można porzucić obawy, że jak to często bywa, cytrynowe nuty będą kojarzyły się z chemicznymi odświeżaczami powietrza czy proszkiem do prania. Trzeba przyznać, że twórcy perfum zadbali jednocześnie o soczystość i nienachalność swojej kompozycji, sprawiając, że jest ona przemyślana i dobrze wyważona.

Niestety, tworzące dla marki Mexx “nosy”, nie poświęciły tyle uwagi projekcji i trwałości perfum. Woman bowiem słabo rozwija się na skórze i bardzo szybko się ulatnia. Jeśli chcemy cieszyć się cytrusowymi aromatami przez cały dzień, nie ma innej rady jak nosić butelkę przy sobie i co jakiś czas ponawiać aplikację.

Perfumy te należą do zapachów przyjemnych, godnych uwagi, ale czy zasługują na swoją nazwę? Czy naprawdę złocista mieszanka skryta we wnętrzu przejrzystego flakonika oddaje całe skomplikowanie bycia kobietą? Wydaje się, że nie. Woni Woman brakuje głębi, nieoczywistości, oryginalności. Propozycja marki Mexx, mimo zalet w postaci świeżości i zwiewności, jest zbyt delikatna, prosta, jednowymiarowa i przewidywalna, by określać się jako kwintesencja kobiety. Co wciąż nie oznacza, że Woman to perfumy złe — wręcz przeciwnie, mogą okazać się miłą letnią odskocznią od aromatów głębszych, poważniejszych i bardziej wymagających.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: perfumy
Marka: Mexx
Rodzaj: woda toaletowa
Właściwości: dominujące nuty cytrusowe
Pojemność: 20 ml; 40 ml; 60 ml
Opakowanie: szklany flakon
Cena: 74,49 zł / 20 ml; 109,99 zł / 40 ml; 139,99 zł / 60 ml
Dla kogo? Dla młodych kobiet i dziewczyn poszukujących świeżego, delikatnego aromatu na słoneczny dzień lub upalny letni wieczór. Dla osób, którym nie przeszkadza niewielka trwałość i słaba projekcja perfum.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here