Maria Walewska, to symbol elegancji, wyrafinowania i kobiecej zmysłowości, która na stałe zapisała się w kulturze, także tej popularnej. Nawiązując do postaci legendarnej uwodzicielki, twórcy perfum starają się przekonać nas, że w niebieskim, wymyślnym flakoniku tkwi zapach klasyczny, ponadczasowy i elegancko zmysłowy.

Powstała w 1971 roku Pani Walewska od Miraculum, to perfumy na swój sposób kultowe, kojarzące się często ze starszym pokoleniem pań i namiastką luksusu czasów PRL. Dzięki finezyjnej buteleczce w odcieniu kobaltu, mogą przyciągnąć uwagę zwłaszcza miłośniczek stylu retro — trudno jednak uwierzyć, że mogłyby one trafić w gusta współczesnych młodych kobiet. Jest to bowiem zapach bardzo intensywny, żeby nie powiedzieć duszący, ostry, z ciężkimi mydlanymi nutami.

Nie ma tu mowy o subtelnej kompozycji starannie przemyślanych składników. Pani Walewska to powalająca mieszanka kwiatów z szokująco silnym obłokiem aldehydów. Gdzieś w tle pobrzmiewają tony szyprowe, ale szybko zostają zduszone przez gryzące chmury jaśminu i róży. Zimna konwalii przypomina zapach odświeżacza powietrza i zamiast przynieść ze sobą odrobinę delikatności — wywołuje uporczywe kichanie. Aldehydy powodują, że cała mikstura dosłownie odbiera oddech. Gdy upłynie chwila, perfumy wbrew oczekiwaniom nie rozwijają kolejnych tonów, nie zmieniają swojego charakteru. Przez cały czas obecności na skórze kojarzą się z mydłem i więdnącymi kwiatami.

Jak na złość, perfumy te cechują się doskonałą trwałością. Spryskany nimi nadgarstek będzie roztaczał aromat jeszcze przez długie godziny, do czasu solidnej kąpieli.

Twórcy Pani Walewskiej niestety nie wykorzystali potencjału nostalgii, jaki wiele osób odczuwało w stosunku do marki. Nie pokusili się o to, by “uwspółcześnić” zapach, nadać mu lżejszych, bardziej finezyjnych tonów, by wprowadzić do niego głębię. Świetnym posunięciem byłoby przecież zaeksperymentowanie z klasyczną, tak niegdyś popularną wonią i nadanie jej bardziej nowoczesnego charakteru, głębi, niuansów. Pani Walewska ma możliwość stania się uroczo sentymentalnym zapachem, mimo trudnego charakteru, mającego pewien staroświecki wdzięk. Zamiast tego, perfumy kojarzą się ze starą szafą wypełnioną dawno nienoszonymi futrami obficie posypanymi naftaliną.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: perfumy
Marka: Miraculum
Rodzaj: woda perfumowana
Właściwości: dominujące nuty kwiatowe
Pojemność: 30 ml
Opakowanie: szklany flakon
Cena: 24,99 zł
Dla kogo? Dla zagorzałych fanek, z nostalgicznym westchnięciem wspominających minione dekady.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here