Miewasz wysuszoną skórę na łokciach? W zimie pierzchną ci usta? Twoje dłonie są wyraźnie podrażnione? Avon przygotował szybki ratunek na tego typu dolegliwości — balsam odżywczy z woskiem pszczelim, oferujący wyjątkowe ukojenie i odżywienie zniszczonej skórze.

Balsam został przeznaczony do aplikacji na niewielkie, silnie wysuszone obszary skóry, wymagające natychmiastowej pielęgnacji. Konsystencja kosmetyku jest bardzo gęsta i zbita, przypominająca wosk i z tego powodu jednorazowo możliwe jest wydobycie jedynie małej ilości produktu. Dla niektórych pań, zwłaszcza tych posiadających dłuższe paznokcie, może to okazać się problematyczne. Niestety, preparat ma tendencję do lekkiego zasychania, a przy próbie wydobycia dostaje się pod płytki paznokcia. Z drugiej strony, dzięki takiemu sposobowi aplikacji zwiększa się wydajność produktu. Jego zapach jest bardzo przyjemny, miodowy, jednocześnie intensywny i kojący. Smak jest lekko słodkawy, niezbyt natarczywy nie powinnyśmy więc czuć się zdegustowane, jeśli po posmarowaniu nim ust, skosztujemy odrobinę.

Tym razem marce Avon udało się przygotować całkiem dobry kosmetyk. Bardzo dobrze sprawdza się on w walce ze skórą silnie przesuszoną, spierzchniętą, pokrytą zaczerwienieniami, piekącą. Nałożony na popękane kąciki ust czy podrażnioną od kataru skórę pod nosem świetnie nawilży, ukoi i zregeneruje. Zmiękczy i wygładzi szorstkie, poszarzałe skórki przy paznokciach, pomoże też nawilżyć narażoną na urazy skórę na łokciach i kolanach.

Wadą kosmetyku jest jego niezbyt długie działanie. Po przerwaniu nakładania balsamu, skóra powoli wraca do swojego dawnego stanu, ponownie zaczyna się przesuszać i nie wydaje się szczególnie zregenerowana.

Balsam marki Avon z woskiem pszczelim jest kosmetykiem o dość dobrym działaniu, choć wydaje się, że jego cena została zawyżona. W tym przedziale cenowym można spodziewać, że preparatu pielęgnującego oferującego trwalsze efekty działania.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: balsamy i olejki
Marka: Avon
Rodzaj: balsam
Właściwości: nawilżające, odżywiające, wygładzające
Pojemność: 15 ml
Opakowanie: plastikowy słoik
Cena: 17,00 zł
Dla kogo? Dla poszukujących ukojenia i regeneracji wysuszonych i podrażnionych ust, dłoni, łokci i kolan.
mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ