Choć nawilżanie skóry powinno być nieodłącznym elementem pielęgnacji, nie wszyscy przepadają za balsamami i mleczkami do ciała. Niektóre kobiety narzekają na słabą wchłanialność tego typu kosmetyków, na pozostający na skórze lepki film czy niewielkie właściwości nawilżające większości “odżywczych” preparatów. Specjalnie dla tych pań, Nivea przygotowała balsam do ciała, który można używać pod prysznicem.

Stosowanie tego kosmetyki to nic skomplikowanego. Tak jak co dzień trzeba umyć ciało mydłem, żelem lub płynem. Na wilgotną skórę należy nałożyć balsam, a jeśli uznamy, że jest go zbyt dużo, jego nadmiar wystarczy spłukać wodą. Producenci deklarują, że preparat ma działać jak odżywka i pozostawiać po sobie uczucie zmiękczonej, wygładzonej i zregenerowanej skóry. Za realizację tych celów odpowiedzialny jest olejek migdałowy, posiadający właściwości nawilżające, przeciwstarzeniowe, a także charakteryzujący się szybkim wchłanianiem.

Pomysł firmy Nivea jest rzeczywiście nowatorski i kusi, żeby go wypróbować. Balsam ma piękny, lekko migdałowy zapach. Niestety, konsystencja kosmetyku nie jest już tak urzekająca — jest ona bardzo gęsta i to do tego stopnia, że trudno rozprowadzić preparat na skórze. Żeby nasmarować całe ciało trzeba aplikować naprawdę duże ilości balsamu, który spływa, rozmazuje się i nie daje się równomiernie rozprowadzić. Przez to jego wydajność jest niska, a jedna butelka wystarczy ledwie na kilka tygodni oszczędnego stosowania.

Skład balsamu niestety również nie imponuje. Choć producent reklamuje preparat informacją, że głównym składnikiem pielęgnującym jest olejek migdałowy, na liście składników pierwsze miejsca zajmują parafina i gliceryna. Efektów łatwo się domyślić — osoby z wrażliwszą skórą szybko nabawią sie wyprysków na dekolcie czy plecach.

Przy tym wszystkim właściwości odżywcze balsamu są niewielkie. Jest on w stanie nawilżyć i wygładzić skórę tylko w niewielkim stopniu — i to raczej normalną, niż suchą czy bardzo suchą.

Butelka, w której znajduje się kosmetyk nie należy do najwygodniejszych. Wykonana ze śliskiego plastiku i mająca nieco zaokrąglony kształt, często potrafi wyślizgnąć się z dłoni, zwłaszcza jeśli są one mokre lub pokryte balsamem.

Nivea starała się przygotować preparat, który zrewolucjonizuje pielęgnację ciała. Niestety, próba ta nie zakończyła się sukcesem. Przy swojej cenie, balsam ten zdecydowanie prezentuje zbyt niską jakość.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: balsamy i olejki
Marka: Nivea
Rodzaj: balsam
Właściwości: odżywcze, nawilżające, wygładzające
Pojemność: 250 ml; 400 ml
Opakowanie: plastikowa butelka
Cena: 17,99 zł/250 ml; 26,99 zł/400 ml
Dla kogo? Dla osób, które nie przepadają za klasycznymi balsamami, pozostawiającymi na skórze lekki film. Dla posiadaczek skóry normalnej, potrzebującej jedynie niewielkiego nawilżenia.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ