W trakcie pełnego zajęć dnia nasza skóra często marzy o odświeżającym uczuciu chłodu. Adidas przygotował więc dezodorant zawierający kapsułki świeżości mające za zadanie aktywować się podczas wysiłku fizycznego. Dzięki temu skóra pod pachami ma otrzymać tak potrzebną jej świeżość i orzeźwienie.

Zapach dezodorantu jest naprawdę ładny, raczej delikatny, taki, który na pewno nie będzie kłócił się z wonią perfum. Działanie kosmetyku nie jest jednak zachwycające, zwłaszcza biorąc pod uwagę potrzeby osoby aktywnej fizycznie, uprawiającej sport lub z jakiś innych powodów potrzebującej silnej ochrony przeciwpotowej. Nawet jeśli nie podejmujemy specjalnego wysiłku, krem przestaje działać szybko — utrzymuje się co najwyżej kilka godzin. Po tym czasie skóra niestety robi się wilgotna, a zapach kosmetyku zaczyna się ulatniać.

Drugą poważną wadą dezodorantu jest skłonność do wywoływania podrażnień, zwłaszcza w przypadku zaaplikowania na skórę po depilacji. Antyperspirant Adidasa niestety wywołuje szczypanie i swędzenie, a naskórek staje się przez niego wysuszony.

Kolejną wadą jest to, że nałożony na skórę kosmetyk potrzebuje dość długiego czasu, aby wyschnąć. Lepi się przez kilka minut, a w kontakcie z ubraniem może zostawiać plamy. Jego wydajność jest średnia — z racji tego, że szybko się ulatnia, potrzebne jest częste ponawianie aplikacji.

Trudno powiedzieć, czy antyperspirant przynosi skórze uczucie chłodu i orzeźwienia. Zapach, owszem jest przyjemny, ale raczej nie odczujemy szczególnych efektów odświeżenia. Oferowany przez Adidasa dezodorant nie jest szczególnie udanym kosmetykiem. Może się sprawdzić w przypadku osób o niewielkiej aktywności fizycznej, ale raczej nie przypadnie do gustu paniom poszukującym ochrony przed potem podczas treningu na siłowni.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: dezodoranty
Marka: Adidas
Rodzaj: antyperspirant
Właściwości: przeciwpotowe, odświeżające
Pojemność: 50 ml
Opakowanie: kulka
Cena: 10,99 zł
Dla kogo? Dla osób nie podejmujących szczególnego wysiłku fizycznego, poszukujących lekkiego dezodorantu.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ