Dezodorant, którego celem jest zapewnienie właściwej ochrony przeciwpotowej, musi oferować nie tylko ładny zapach, ale też właściwości bakteriobójcze, bowiem to drobnoustroje są odpowiedzialne za powstawanie nieprzyjemnej woni. Najnowszy antyperspirant marki Rexona został więc wyposażony w formułę zwalczającą bakterie, a także w technologię Motionsense, aktywującą się podczas wzmożonego wysiłku fizycznego.

Antyperspirant z najnowszej serii Rexony, tak jak pozostałe kosmetyki tej marki, ma delikatne działanie, a więc nie podrażnia i nie wysusza skóry pod pachami. Niestety, zastosowany w większej ilości ma tendencję do pozostawiania na skórze białego osadu, który może trochę zabrudzić bluzkę, zwłaszcza jeśli ma ona ciemny kolor.

Zapach dezodorantu jest miły, na początku dość silny, jednak po kilku chwilach te zdecydowane tony ustępują bardziej owocowym nutom. Mimo to, wydaje się, że pod względem woni marka Rexona ma w swojej kolekcji ciekawsze i przyjemniejsze antyperspiranty. Wedle twórców, zapach Active Shields Fresh został skomponowany z nut cytrusowych połączonych z nutami jabłoni, jaśminu, konwalii, frezji, piżma i bursztynu. Aromat  Active Shield najbardziej powinien przypaść do gustu osobom lubiącym zapachy „sportowe”, raczej ostre i odświeżające.

Jeśli chodzi o ochronę przed potem, dezodorant najlepiej spisuje się podczas średnio aktywnego dnia. Pochłania pot, nie dopuszcza, aby skóra pod pachami stała się mokra, zdaje egzamin również podczas umiarkowanego wysiłku fizycznego. Pomaga czuć się świeżo i komfortowo, stopniowo uwalniając swój zapach. Może jednak okazać się zbyt delikatny na cieplejsze pory roku czy np. na intensywny trening na siłowni – mimo tego, że został szczególnie przeznaczony do takich sytuacji, zdarza mu się zawodzić.

Antyperspirant Active Shields Fresh jest niezłą propozycją od marki Rexona, jednak nie we wszystkich aspektach udaną. Spełnia swoje podstawowe zadania, ogranicza wydzielanie potu i pomaga zachować suchą skórę. Jego wadą jest natomiast pozostawianie po aplikacji lekkiego osadu i kłopoty z zapewnieniem ochrony podczas dużego wysiłku fizycznego. Sam zapach dezodorantu, choć może nie jest najbardziej udanym ze wszystkich stworzonych przez Rexonę, to niewątpliwie dysponuje takimi zaletami jak orzeźwiająca świeżość, intensywność i trwałość.

CECHY PRODUKTU
Kategoria:  pielęgnacja ciała
Marka:  Rexona
Rodzaj: antyperspirant
Właściwości:  przeciwpotowe, odświeżające, antybakteryjne
Pojemność:  150 ml
Opakowanie:  spray
Cena:  9,99 zł
Dla kogo?  Dla osób poszukujących średniej ochrony przed potem, antyperspirantu przeciwdziałającego powstawaniu bakterii oraz roztaczającego świeży, zdecydowany zapach.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here