Seria dezodorantów marki Ziaja, to linia produktów przygotowanych dla kompleksowej ochrony przed potem. Każdy rodzaj antyperspirantu został stworzony z myślą o innym rodzaju skóry, stopniu aktywności fizycznej i natężeniu potliwości. Wersja “Activ” to preparat przeznaczony dla kobiet pełnych energii, stale będących w ruchu. Jego zadaniem jest ograniczenie wydzielania potu, przy jednoczesnym zneutralizowaniu nieprzyjemnego zapachu. Kosmetyk nie zawiera alkoholu, parabenów, barwników i konserwantów.

Opakowaniu dezodorantu i aplikatorowi w formie kulki nie można nic zarzucić. Konsystencja produktu jest kremowa i delikatna, a jej zapach lekko słodki, ale nieprzytłaczający. W żadnym wypadku nie miesza się z zapachem perfum, przez większość czasu jest bardzo słabo wyczuwalny. Mimo to jest w stanie stłumić zapach potu. Nałożony na skórę wysycha dość wolno, jednak nie brudzi ubrań.

Zdecydowanym problemem jest słaba zdolność dezodorantu do ograniczenia potliwości, tym bardziej, że kosmetyk został przeznaczony dla osób aktywnych. Jednak nawet minimalny wysiłek fizyczny i związane z nim niewielkie wydzielanie potu, staje się dla antyperspirantu Ziai wyzwaniem nie do pokonania. Ładny zapach szybko się ulatnia, a skóra pod pachami staje się wilgotna grożąc powstaniem plam na bluzce. Pewną alternatywą jest stosowanie dezodorantu wraz z blokerem potu — wówczas działanie antyperspirantu rzeczywiście się wydłuża. Ogólnie rzecz biorąc, jest to jednak kosmetyk przeznaczony dla osób o niskiej potliwości i raczej nie podejmujących specjalnej aktywności fizycznej.

Preparat nadaje się do stosowania na skórę wrażliwą — nie uczula, nie wysusza, nie podrażnia skóry po depilacji. Nie jest jednak szczególnie wydajny, co przy jego cenie nie stanowi wielkiej wady.

Antyperspirant “Activ” nie jest z pewnością najbardziej trafioną ofertą marki Ziaja. Nie ratuje go nawet niewygórowana cena, bo za niewiele większą kwotę można otrzymać kosmetyk o zdecydowanie lepszym działaniu.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: dezodoranty
Marka: Ziaja
Rodzaj: antyperspirant
Właściwości: ochronne
Pojemność: 60 ml
Opakowanie: w kulce
Cena: 6,99 zł
Dla kogo? Dla osób o niskim stopniu potliwości i niedużej aktywności fizycznej lub dla używających blokera potu.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here