W przypadku bardzo suchych, zniszczonych i wystawionych na częste działanie czynników atmosferycznych dłoni, zwykły krem może okazać się niewystarczający. Potrzebne jest intensywne nawilżenie bardziej skoncentrowanym preparatem. Eveline proponuje silnie nawilżający glicerynowy kosmetyk, wzbogacony wieloma innymi, głęboko odżywczymi składnikami. Jego formuła została skomponowana w ten sposób, aby stanowił on dla dłoni bogatą maskę, oferującą 5 elementów pielęgnacji — nawilżenie, odżywienie, regenerację, rozjaśnienie przebarwień oraz wzmocnienie paznokci.

Jeśli chodzi o skład produktu, znajdziemy w nim zwiększające elastyczność naskórka kozie mleko i łagodzące podrażnienia, masło karité. Oprócz tego kosmetyk zawiera witaminę E odpowiedzialną za młody wygląd skóry, ujędrniający kolagen i elastynę, kojący d-panthenol i alantoinę, a także przeciwdziałający szorstkości olej z kiełków pszenicy. Połączenie tylu cenionych w kosmetyce składników, miało zaowocować powstaniem intensywnie odbudowującego kremu — koła ratunkowego dla przesuszonych dłoni.

Konsystencja kremu wydaje się trochę zbyt rzadka, jak na produkt, który ma być maską. Jednak rozprowadza się dobrze, ma przyjemny zapach i po nałożeniu na podrażnione dłonie niesie uczucie ulgi. Wchłania się w miarę dobrze, choć zostawia po sobie tłustawy film. Problemy z wchłonięciem się kosmetyku pojawiają się jeśli nałożymy zbyt dużą jego ilość — krem zaczyna się wtedy mazać i lepić.

Mimo, że jest on rekomendowany do dłoni bardzo zniszczonych, wydaje się być raczej lekkim kosmetykiem — tzn. przeznaczonym do stosowania raczej w przypadku zwykłego przesuszenia skóry, niż w przypadku ekstremalnego podrażnienia, do jakiego może dojść mroźną zimą. Stosowany na skórę normalną, utrzyma ją w dobrej kondycji, uchroni przed szorstkością i pękaniem. Lekko nawilża skórki wokół paznokci, choć na kondycję samych paznokciowych płytek wydaje się nie mieć większego wpływu.

Kosmetyk Eveline jest wydajny i wydaje się być wart swojej ceny. Trudno jednak zgodzić się z producentami, że idealnie sprawdzi się do pielęgnacji potrzebujących pilnej regeneracji dłoni. Jeśli mamy bardzo suchą skórę, kosmetyk wchłonie się w nią bardzo szybko, chwilowo złagodzi uczucie napięcia i szorstkości, ale na dłuższą metę nie poprawi stanu naskórka.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: dłonie i stopy
Marka: Eveline
Rodzaj: krem do rąk
Właściwości: nawilżające, odżywiające, regenerujące, rozjaśniające
Pojemność: 100 ml
Opakowanie: plastikowa tuba
Cena: 5,99 zł
Dla kogo? Dla posiadaczek lekko wysuszonych dłoni, poszukujących delikatnego odżywienia i wygładzenia.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ