Neutrogeny z pewnością nie trzeba przedstawiać właścicielkom suchej, napiętej skóry. Od wielu lat kremy, balsamy czy pomadki tej norweskiej firmy pomagają ukoić odwodniony, szorstki czy podrażniony naskórek. Jednym z popisowych produktów marki jest głęboko nawilżający krem do dłoni i paznokci, zawierający koktajl z odżywczych składników — pantenolu, gliceryny, allantoiny, phytantriolu i bisabololu. Za sprawą kosmetyku, już po dwóch tygodniach regularnego stosowania skórą rąk ma stać się gładka i zregenerowana, zaś paznokcie — mocniejsze oraz bardziej elastyczne.

Konsystencja kremu jest dosyć gęsta, ale aksamitna i delikatna, dzięki czemu rozsmarowanie go nie stanowi problemu. Kosmetyk potrzebuje jednak dłuższej chwili, aby się wchłonąć. Przez pewien czas pozostawia na dłoniach lekko lepki film. Jednak ogólnie rzecz biorąc, taką formułę należy zaliczyć na plus — produkt nie jest kolejnym pachnącym drogeryjnym mleczkiem szybko ulatniającym się ze skóry.

Po posmarowaniu rąk stają się one miękkie, znika napięcie i szorstkość skóry, wygładzają się pęknięcia, a zaczerwienienia ulegają złagodzeniu. Krem rzeczywiście niesie błyskawiczną ulgę podrażnionym, wysuszonym dłoniom, dlatego też warto mieć go stale w torebce. Lekkiej regeneracji ulegają również skórki, chociaż jeśli chodzi o same paznokcie, nie widać, aby pod wpływem kosmetyku ich kondycja szczególnie się poprawiła.

Przy tych wszystkich pozytywnych rezultatach trzeba niestety zaznaczyć, że nie są one zbyt trwałe. Efekt nawilżenia i zmiękczenia skóry utrzyma się co prawda po umyciu dłoni, ale w dłuższej perspektywie ich stan nie ulegnie znaczącej poprawie. Jeśli nie będziemy stosować kremu regularnie, skóra w szybkim tempie znów stanie się wysuszona i napięta.

Pewnym problemem jest również wydajność. Przy swojej dość wysokiej cenie, kosmetyk zużywa się naprawdę szybko.

Ten krem do rąk przygotowany przez Neutrogenę, ma swoje pozytywne aspekty i jest kosmetykiem godnym polecenia, ale wydaje się, że jednak lepiej sprawdzi się w pielęgnacji skóry normalnej. Będzie dobrym wyborem, jeśli od czasu do czasu chcemy nawilżyć dłonie, by utrzymać ich dobry wygląd. Nie zda egzaminu w przypadku naprawdę odwodnionego, wrażliwego naskórka, potrzebującego dogłębnej regeneracji. Biorąc pod uwagę cenę preparatu, wydaje się, że norweska marka ma w swojej ofercie o wiele lepsze kosmetyki do pielęgnacji rąk.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: dłonie i stopy
Marka: Neutrogena
Rodzaj: krem do rąk
Właściwości: nawilżające, wygładzające, zmiękczające, regenerujące, wzmacniające paznokcie
Pojemność: 75 ml
Opakowanie: plastikowa tuba
Cena: 13,89 zł
Dla kogo? Dla posiadaczek lekko wysuszonej skóry, potrzebującej doraźnego nawilżenia i wygładzenia.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here