Zwykłe mydło do rąk doskonale sprawdzi się w domu. Jeśli jednak jesteśmy w pracy czy na wyjeździe, dobrze zaopatrzyć się w antybakteryjny żel, który pomoże zachować higienę, gdy dostęp do klasycznych środków myjących jest ograniczony. Carex oferuje szeroki wybór tego typu odkażających kosmetyków, wśród których znajdziemy płyny przeznaczone dla skóry wrażliwej czy dziecięcej.

Żele zamknięte są w niedużych, poręcznych opakowaniach, dzięki czemu łatwo zapakować je do torebki czy walizki. Pompka odmierza odpowiednie ilości kosmetyku, niestety przestaje być użyteczna, gdy zostaje trochę płynu na dnie. Wydobycie resztek kosmetyku jest trudne i wiele żelu zostaje po prostu zmarnowane. Mało udany aplikator i gęsta konsystencja komsetyku powodują, że jest on średnio wydajny.

Zapach płynu jest intensywny, alkoholowy, co nie dziwi biorąc pod uwagę, że produkt powstał na bazie etanolu. Przy stosowaniu niewielkich ilości kosmetyku, woń nie drażni, staje się jednak męcząca, gdy wyciśniemy go trochę więcej. Zawarty w produkcie alkohol pełni rzecz jasna funkcję odkażającą — likwiduje wirusy, bakterie E. coli, gronkowca, ropy błękitnej oraz paciorkowca — ale powoduje również, że rozprowadzony na dłoniach żel szybko wysycha. Jest to ważne w przypadku kosmetyków do stosowania bez wody, bo zalegająca na skórze, lepka warstwa powoduje po prostu dyskomfort. Aby płyn nie wysuszał, dodano do niego glicerynę, dzięki której dłonie stają się miękkie i nie ma ryzyka ściągnięcia, odwodnienia naskórka.

Żel dobrze radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń i tłuszczu, dłonie stają się dzięki niemu przyjemnie odświeżone.

W przygotowanej przez Carex linii znajduje się kilka wariantów żelu. Aloe Vera, jak sama nazwa wskazuje, został wzbogacony ekstraktem z kojącego aloesu. Wersja Sensitive jest dedykowana skórze wrażliwej, a delikatna kompozycja zapachowa powstała z myślą o alergikach. Wersje Splash i Strawberry Candy są przeznaczone dla dzieci, a Moisture Plus zawiera witaminę E i glicerynę, dbające o odpowiednie nawilżenie i miękkość dłoni.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: dłonie i stopy
Marka: PZ Cussons
Rodzaj: żel antybakteryjny do rąk
Właściwości: odkażające, odświeżające
Pojemność: 50 ml
Opakowanie: plastikowa butelka z pompką
Cena: 9,99 zł
Dla kogo? Dla wszystkich, którzy chcą dbać o higienę dłoni, nawet będąc poza domem.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here