Etiaxil to popularny antyperspirant, który pomaga zwalczyć problem nadmiernego pocenia się. Może być stosowany zarówno na skórę pach, rąk czy stóp. Zgodnie z założeniem producenta jedna aplikacja produktu ochrania przed potem nawet przez 3-5 dni. Antyperspirant jest dostępny w dwóch wersjach: czerwonej dla skóry normalnej oraz niebieskiej dla skóry wrażliwej. Czy Etiaxil jest skuteczny?

Produkt z pewnością spełnia swoją rolę i ochrania przed poceniem się oraz nieprzyjemnym zapachem. Początkowo należy go stosować na suchą skórę pach przez 3-4 noce pod rząd, a z czasem zmniejszyć częstotliwość aplikacji. Przy regularnym stosowaniu produktu wystarczą maksymalnie 2-3 użycia na tydzień. Pamiętajmy, że nie należy aplikować antyperspirantu w przypadku podrażnionej skóry, zwłaszcza po zabiegu depilacji.

Plusem produktu jest jego wydajność oraz dogodna aplikacja (antyperspirant w kulce). Antyperspirant nie plami ubrań, może je jednak uszkodzić na inny sposób – wypalając dziury w piżamach. Na pewno niektóre osoby zwrócą również uwagę na intensywny, nieco drażniący zapach produktu. To jednak jego niejedyna wada. Po zastosowaniu bardzo często pojawia się uczucie pieczenia, a skóra może się lekko zaczerwienić – jest to kwestia indywidualna, jednak trzeba pamiętać, że antyperspirant ma bardzo silne działanie. Nieco łagodniejszy dla skóry jest produkt w opakowaniu z niebieskim znaczkiem, ale z kolei znacznie gorzej radzi on sobie z ochroną przed poceniem.

Regularne używanie antyperspirantu na pewno pomoże nam w walce z nadmiernym poceniem się, jednak wpłynie również na stan skóry, która stanie się nieco wysuszona i z racji tego będzie wymagać troskliwej pielęgnacji. Po zaprzestaniu stosowania produktu problem pocenia się powraca po pewnym czasie.

Etiaxil to skuteczny antyperspirant, ale ma swoje wady, jak m.in. podrażnienie i wysuszenie skóry. Produkt jest dostępny w aptekach. Jego cena nie jest zbyt niska, jednak można go czasami kupić na promocji. Warto dodać, że w sprzedaży są również inne produkty tej marki: lotion do stóp i dłoni, a także Etiaxil Strong oraz Etiaxil Comfort.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: dezodoranty
Marka: Etiaxil
Rodzaj: antyperspirant
Właściwości: odświeżające, ochronne
Pojemność: 12, 5 ml
Opakowanie: roll-on
Dla kogo? Dla osób, które zmagają się z problemem nadmiernej potliwości.

 

OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here