Produkt do higieny intymnej powinien spełniać kilka zadań. Po pierwsze, dobrze myć i odświeżać miejsca intymne. Po drugie, działać łagodząco i przeciwzapalnie. Po trzecie, nie podrażniać! Przygotowałyśmy dla Was recenzję żelu do higieny intymnej marki Vis Plantis. Testowałyśmy produkt z linii Herbal Vital Care „Kora dębu + żurawina”. W ofercie producenta są jednak również żele „Kora dębu + rumianek” oraz „Kora dębu + szałwia”.

Żel jest zamknięty w plastikowej butelce o pojemności 500 ml. Duży plus dajemy za opakowanie z pompką, które umożliwia szybką i higieniczną aplikację produktu. Dozownik nabiera wystarczającą ilość żelu i nie zacina się.

Preparat ma bardzo przyjemny zapach, jednak sama kora dębu czy żurawina nie są zbyt mocno wyczuwalne. Jak można wyczytać z opisu producenta – kompozycja zapachowa nie posiada alergenów. W składzie żelu znajdują się takie składniki, jak m.in. kwas mlekowy, pantenol i gliceryna. Odczyn żelu to 5, 2 pH.

Żel należy rozcieńczyć niewielką ilością wody, a następnie umyć miejsca intymne. Produkt bardzo dobrze się pieni, jednak nie ma problemu z jego spłukaniem. Działanie żelu oceniamy pozytywnie. Dobrze myje i daje uczucie świeżości. Nie wywołał u nas podrażnienia, uczucia pieczenia czy szczypania.

Zgodnie z opisem producenta żel ten może być stosowany również przez kobiety ze skłonnościami do stanów zapalnych (stąd obecność m.in. ekstraktu z żurawiny), jak i panie po porodzie. W składzie produktu na pierwszych miejscach nie ma substancji, które mogłyby wywołać podrażnienia, ale na szarym końcu etykiety można znaleźć m.in. DMDM Hydantoin, który jest chemicznym środkiem konserwującym, jednak w określonym stężeniu jest on dopuszczalny w kosmetykach. Mimo to środków z jego zawartością nie poleca się przede wszystkim kobietom w okresie laktacji i ciąży.

Na koniec jeszcze kilka słów o cenie produktu. Sugerowana przez producenta cena żelu wynosi 14, 99 zł, jednak w niektórych sklepach można go nabyć już za 12-13 zł. Kosmetyk jest wydajny i opakowanie o pojemności 500 ml starczy nam na kilka miesięcy stosowania.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: higiena intymna
Marka: Vis Plantis
Rodzaj: żele do higieny intymnej
Właściwości: myjące, odświeżające, łagodzące
Pojemność: 500 ml
Opakowanie: plastikowa butelka z pompką
Cena: 14,99 zł
Dla kogo? Dla każdej kobiety, w tym dla kobiet o zwiększonej skłonności do stanów zapalnych.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here