Kosmetyki zawierające masło shea zawsze godne są najwyższej uwagi. Przy tym składniku bledną bowiem wszystkie inne cudowne preparaty, zarówno te naturalne, jak i syntetyczne. Shea, czyli olej pozyskiwany z nasion masłosza, jest jednym z najbardziej wartościowych komponentów wykorzystywanych w kosmetyce, Nieprzetworzony, olej ma postać białej pasty, a płynną konsystencję zyskuje dopiero po rozgrzaniu. Choć może być stosowany także w celach spożywczych, jest ceniony głównie za swoje wartości kosmetyczne — nawilżanie i zmiękczanie skóry, szybkie wchłanianie i delikatną ochronę przed promieniami UV.

Krem do ciała marki Isana oparty właśnie na maśle shea, został przeznaczony do pielęgnacji skory suchej, której ma zapewnić dogłębne nawilżenie i odżywienie. Balsam posiada przyjazne skórze ph, wobec czego na pewno nie podrażni nawet wrażliwego naskórka. W składzie nie ma też śladu parabenów, parafiny czy pochodnych formaldehydów.

Konsystencja kremu jest dosyć rzadka, co może dziwić, biorąc pod uwagę, że nierozgrzane shea ma stałą, zwartą konsystencję. Tymczasem formuła balsamu jest delikatna i jedwabista. Jednak zaletą kosmetyku jest łatwe rozprowadzanie na skórze i szybkie wchłanianie, bez pozostawiania tłustej, lepiącej się warstwy. Minusem rzadkiej konsystencji jest za to dosyć niska wydajność produktu — krem zużywa się raczej szybko, choć przy dużym opakowaniu i niskiej cenie nie jest to szczególnie kłopotliwe.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: balsamy i olejki
Marka: Isana
Rodzaj: olejki do ciała i masażu
Właściwości: nawilżające
Pojemność: 500 ml
Opakowanie: słoik
Cena: 8,50 zł
Dla kogo? Dla zaznajomionych z cudownymi właściwościami masła shea i dla tych, które jeszcze go nie znają. Dla poszukujących idealnego kosmetyku do codziennej pielęgnacji skóry przesuszonej.

 

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here