Marka Kneipp znana jest z wykorzystania naturalnych ekstraktów roślinnych do tworzenia wysokiej jakości produktów do kąpieli i pielęgnacji ciała. Są to kosmetyki naturalne, tworzone wg tradycyjnych receptur, intensywnie oddające zapachy natury. Nie inaczej rzecz ma się w przypadku tej esencji do kąpieli. Jej głównym składnikiem aromatycznym jest melisa (zwana także citronellą), która ma intensywny, ziołowo-cytrynowy aromat. Melisa jest powszechnie znana ze swoich właściwości uspokajających. Odświeża, relaksuje, odpręża, redukuje napięcie, objawy stresu i zmęczenia. To idealny pomysł na relaks po ciężkim dniu. Sposób na wyczarowanie aromatycznego spa w Twojej własnej łazience.

Butelka esencji (100 ml) wystarcza na około 10 kąpieli. Produkt dozujemy za pomocą nakrętki. Wystarczy odmierzyć jedną nakrętkę i umieścić ją pod strumieniem ciepłej wody (zalecana temperatura kąpieli to około 36 – 38 stopni Celsjusza). W połączeniu z ciepłą wodą produkt uwalnia i uaktywnia olejki eteryczne, które wypełniają Twoją wannę intensywnym, relaksującym zapachem. Taką kąpielą możemy się cieszyć przez około 15-20 minut.

Po odkręceniu buteleczki zapach może nam wydać się niezbyt zachęcający. Intensywny, dosyć słodki, bardzo “ziołowy”. A taki nie każdy lubi. Należy jednak pamiętać, że mamy tu do czynienia z esencją, a więc produktem o silnym stężeniu. Po rozpuszczeniu w wodzie odpowiedniej ilości kosmetyku zapach jest o wiele łagodniejszy i z całą pewnością bardziej naturalny. Esencja marki Kneipp dobrze oddaje aromat melisy, jaki znamy choćby z ziołowej herbatki. Kąpiel naprawdę ma efekt kojący. Melisa przyjemnie odświeża, pozwala się wyciszyć, odprężyć i zrelaksować. Zapach jest bardzo przyjemny, o ile oczywiście lubimy tego typu aromaty.

Jest to przede wszystkim produkt przeznaczony do aromaterapii, nie posiada natomiast żadnych wyraźnych właściwości pielęgnacyjnych (zresztą, producent takowych nie obiecuje). Nie nawilża skóry, nie ma właściwości myjących. Esencja nie pieni się, delikatnie barwi wodę na żółto. Buteleczka nie należy raczej do ozdobnych czy eleganckich, może kojarzyć się z opakowaniem syropu z apteki. Po kąpieli czujemy się za to zrelaksowane i przyjemnie pobudzone. To ciekawy sposób na spędzenie miłego wieczoru po ciężkim dniu w pracy.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: kąpiel
Marka: Kneipp
Rodzaj: esencja do kąpieli
Właściwości: relaksuje, intensywnie pachnie, koi, redukuje stres i zmęczenie
Pojemność: 100 ml
Opakowanie: butelka
Cena: ok. 16 zł
Dla kogo? Dla wszystkich, którzy lubią aromatyczne, relaksujące kąpiele i zapach melisy. Dla zestresowanych.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here