Wybór pasty do zębów wcale nie jest łatwą decyzją. Musimy ją odpowiednio dobrać do naszych potrzeb, aby zapewnić sobie właściwą pielęgnację jamy ustnej. Rozwiązania typu 2w1, które chętnie są wykorzystywane chociażby w kosmetykach do makijażu, są stosowane również w produktach do higieny jamy ustnej. Przykładem jest pasta do zębów z płynem do płukania ust, którą oferuje nam marka Blend-a-med. Czy taki produkt naprawdę stanowi połączenie zalet pasty oraz płynu?

Pasta dostępna jest w tubce o pojemności 100 ml lub 150 ml. Szkoda, że opakowanie nie ma zamykania typu „klik”, a zamiast tego jest dołączona do niego zakrętka. Pasta jest gęsta, ma biało-niebieski kolor, widoczne są w niej niebieskie drobinki. Zapach jest dość delikatny, z charakterystyczną miętową nutą.

Produkt dość dobrze się pieni, zatem nie trzeba go nakładać na szczoteczkę zbyt dużo. Efektem tego jest wydajność produktu. Pasta dobrze czyści zęby, pozostawia je gładkie. Łatwo ją wypłukać, nie mamy wrażenia, że jej pozostałości przyklejają się do szkliwa. Jeśli chodzi o działanie odświeżające, to jest ono dość długotrwałe, jednak niezbyt intensywne. Nie jest to świeżość, która aż „pali”, nie jest to efekt, który można porównać do działania płynu do płukania jamy ustnej. Także smak pasty jest dość delikatny.

Dodatek składników płynu do płukania jest praktycznie niezauważalny. Być może faktycznie ta ochrona antybakteryjna jest większa, jednak nie odczułyśmy wyraźnej różnicy w działaniu odświeżającym, a w końcu wspomniane składniki powinny ten efekt zwiększać. Jest to jednak dobra pasta, warto ją wypróbować. Przypadnie ona do gustu przede wszystkim osobom, które nie lubią zbyt intensywnego, miętowego posmaku past do zębów. Dużą zaletą produktu jest niska cena – zaledwie 6-8 zł, a także jego dostępność.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: pasty i płyny do zębów
Marka: Blend-a-med
Rodzaj: pasta do zębów
Właściwości: oczyszczające, odświeżające, antybakteryjne
Pojemność: 100 ml oraz 150 ml
Opakowanie: w tubce
Cena: 100 ml/ok. 6,50 zł, 150 ml/ ok. 8 zł
Dla kogo? Dla wszystkich osób szukających dobrej pasty w przystępnej cenie. Dla osób, które lubią produkty typu 2w1.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Zapach
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here