Piękne, zdrowe zęby to nasza najlepsza ozdoba. Jeśli odpowiednio o nie zadbamy, będą nam służyć przez wiele lat. Sama pasta do zębów i szczoteczka jednak nie wystarczą. Do pielęgnacji zębów i dziąseł jest także potrzebny m.in. płyn do płukania jamy ustnej. W sklepach znajdziemy bogatą ofertę tego typu produktów, dlatego z pewnością dobierzemy płyn do naszych potrzeb. Borykacie się z problemem nadwrażliwych zębów? Być może ulgę przyniesie Wam płyn Prokudent Med Sensitive.

Większość z nas zazwyczaj sięga po “pewniaki”, czyli płyny znanych marek. My wybrałyśmy do testowania preparat, którego producentem jest Rossmann. Płyn jest zamknięty w plastikowej, wyprofilowanej butelce o pojemności 500 ml. Opakowanie jest przezroczyste, dlatego z łatwością możemy kontrolować ilość zużytego produktu.

Sam płyn jest przezroczysty i posiada miętowy zapach. Co ważne, produkt ten nie zawiera alkoholu. Jeśli nie lubicie płynów do płukania jamy ustnej ze względu na to, że po prostu wywołują uczucie pieczenia, to w tym przypadku powinnyście być zadowolone. Płyn ma smak zbliżony do miętowego, a płukanie nim ust przez ok. 30 sekund nie sprawia większego problemu. Jak podaje producent, preparat może być stosowany również przez dzieci już od 6. roku życia.

Produkt ten jest przeznaczony głównie dla osób borykających się z problemem nadwrażliwych zębów i odsłoniętych szyjek zębowych. Płyn ma zapobiegać zapaleniom dziąseł i powstawaniu płytki nazębnej. Jak oceniamy jego działanie? Zapewnia on uczucie świeżości, delikatnie oczyszcza zęby i usuwa resztki pokarmów z jamy ustnej. Sam płyn nie pomoże w likwidacji wymienionych wyżej dolegliwości, jednak dobrze uzupełni działanie odpowiedniej pasty. Dziąsła i zęby stają się mocniejsze i nie reagują już tak boleśnie na picie czegoś zimnego czy gorącego.

Płyn kosztuje 9, 99 zł i można go nabyć w Rossmannie. Często jest dostępny w promocyjnej cenie, dzięki czemu kupimy go nawet za 5 zł. Naszym zdaniem warto go wypróbować, jeśli nie tolerujecie zbyt mocnych płynów do płukania jamy ustnej lub też macie problem z nadwrażliwymi zębami.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: pasty i płyny do zębów
Marka: Rossmann
Rodzaj: płyny do płukania jamy ustnej
Właściwości: pielęgnacja nadwrażliwych zębów i odsłoniętych szyjek zębowych
Pojemność: 500 ml
Opakowanie: plastikowa butelka
Cena: 9,99 zł
Dla kogo? Dla osób, które borykają się z problemem nadwrażliwych zębów.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here