Żel peelingujący firmy Marion to kosmetyk przeznaczony do codziennej pielęgnacji ciała. W skład serii wchodzą cztery warianty zapachowe produktu: truskawka z wanilią, palona kawa, biała czekolada z pomarańczą oraz mleczko kokosowe.

Żel jest dostępny w plastikowym, przezroczystym opakowaniu zamykanym na „klik”. To duży plus, ponieważ wiemy, ile kosmetyku nam zostało. Mała buteleczka jest poręczna i bez problemu zmieści się w każdej walizce, dlatego żel z pewnością przypadnie do gustu osobom dużo podróżującym. Jeśli będziemy mieli problemy z wydostaniem ostatnich porcji żelu z opakowania, wtedy wystarczy odkręcić zakrętkę i wymieszać kosmetyk z niewielką ilością wody.

Zapachy żelu nie są zbyt intensywne, jednak utrzymują się na skórze przez 1-2 godziny. Produkt ma dosyć rzadką konsystencję i dobrze się pieni. Posiada liczne, średniej wielkości drobinki, które łatwo się zmywa. Regularne stosowanie żelu sprawi, że skóra będzie bardziej elastyczna i miękka w dotyku. Żel nie ma jednak dużej mocy ścierania, dlatego można go stosować co drugi dzień lub nawet codziennie. Nie podrażnia, nie pozostawia na skórze tłustej powłoki.

Producent nie zaleca używania żelu przez osoby o bardzo wrażliwej skórze. Jednak jak już zostało wspomniane, żel nie jest typowym „ścierakiem”, w końcu to żel peelingujący, a nie peeling, dlatego powinien przypaść do gustu wszystkim osobom, które nie mogą używać mocno złuszczających preparatów. Żel z powodzeniem może również zastąpić tradycyjny peeling do twarzy (nie polecamy osobom z naczynkową i delikatną cerą!).

Cena żelu o pojemności 100 ml to ok. 4,50 zł, dlatego w przypadku osób wybierających się w podróż, to idealne rozwiązanie. W przypadku codziennej pielęgnacji produkt nie jest zbyt wydajny i wystarczy na kilka użyć.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: peelingi do ciała
Marka: Marion Body Therapy
Rodzaj: żel peelingujący do ciała (różne rodzaje)
Właściwości: oczyszczające, złuszczające, pielęgnujące
Pojemność: 100 ml
Opakowanie: plastikowa butelka
Cena: ok. 4,50 zł
Dla kogo? Dla osób, którym zależy na wygładzonej i oczyszczonej skórze.
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here