Maszynka, wosk, a może krem do depilacji? Metod usuwania zbędnych włosów jest sporo, jednak większość z nich stanowi tylko chwilowe rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że popularność zyskuje depilacja laserowa, będąca w stanie usnąć owłosienie nawet na zawsze. Tego typu zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych są jednak kosztowne. Dlatego też Philips przygotował urządzenie o nazwie Lumea Essential, przeznaczone do domowej depilacji.

Działanie depilatora zostało oparte na technologii Intense Pulsed Light (IPL), czyli intensywnego światła impulsowego. Lumea wysyła energię świetlną do cebulek włosowych, uszkadzając je i powodując wypadanie włosów.

Proces depilacji jest prosty. Najpierw należy starannie ogolić miejsce, które chcemy wydepilować — jeśli bowiem pozostawimy włosy, urządzenie je przypali, co grozi oparzeniami skóry i nieskutecznością zabiegu. Głowicę Lumei przykładamy do ciała i naciskamy przycisk, uwalniając wiązkę światła.

Depilacja metodą IPL najlepiej sprawdza się w przypadku pań, które mają ciemne włosy i jasną skórę. Duże ilości pigmentu we włosach, spowodują, że światło zostanie dobrze przez nie pochłonięte — jednocześnie nie zostanie poparzona jasna skóra, w której melaniny jest niewiele. Dlatego też zabiegi urządzeniem Lumea nie są rekomendowane dla ciemnej skóry oraz posiadaczek włosów w kolorze jasnego blondu, rudych czy siwych.

Natężenie impulsu musi zostać dopasowane do kolorytu cery. Depilator został wyposażony w pięć poziomów generowanej energii oraz instrukcję, w jaki sposób dopasować intensywność impulsów świetlnych do koloru skóry. W zestawie znajdują się także trzy nakładki: do stosowania na ciało oraz do okolic bikini i do twarzy.

Jakie są efekty zabiegu? Włoski z pewnością stają się o wiele słabsze i w znacznej ilości wypadają. Te, które pozostaną są cieńsze i o wiele bardziej delikatne. Rzecz jasna, nie wychodzą one garściami — dla pełnego efektu depilację należy powtórzyć kilka razy, jednak pierwsze rezultaty zaczynają być widoczne po około trzech zabiegach. Terapia jest w zasadzie bezbolesna, choć przy stosowaniu wyższych poziomów energii pojawia się wrażenie ukłucia. Co ważne, depilacja urządzeniem Lumea jest w stanie zażegnać problem wrastających włosków, które są zmorą wielu kobiet.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: urządzenie elektryczne
Marka: Philips
Rodzaj: depilator
Właściwości: usuwanie zbędnego owłosienia
Cena: 1 360,00 zł
Dla kogo? Dla wszystkich kobiet, które chciałyby cieszyć się jedwabiście gładką skórą, a czują się zmęczone klasycznymi metodami depilacji. Polecane również dla pań, które zmagają się z problemem wrastających włosków.

 

mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ