Maszynka, wosk, a może krem do depilacji? Metod usuwania zbędnych włosów jest sporo, jednak większość z nich stanowi tylko chwilowe rozwiązanie. Nic więc dziwnego, że popularność zyskuje depilacja laserowa, będąca w stanie usnąć owłosienie nawet na zawsze. Tego typu zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych są jednak kosztowne. Dlatego też Philips przygotował urządzenie o nazwie Lumea Essential, przeznaczone do domowej depilacji.

Działanie depilatora zostało oparte na technologii Intense Pulsed Light (IPL), czyli intensywnego światła impulsowego. Lumea wysyła energię świetlną do cebulek włosowych, uszkadzając je i powodując wypadanie włosów.

Proces depilacji jest prosty. Najpierw należy starannie ogolić miejsce, które chcemy wydepilować — jeśli bowiem pozostawimy włosy, urządzenie je przypali, co grozi oparzeniami skóry i nieskutecznością zabiegu. Głowicę Lumei przykładamy do ciała i naciskamy przycisk, uwalniając wiązkę światła.

Depilacja metodą IPL najlepiej sprawdza się w przypadku pań, które mają ciemne włosy i jasną skórę. Duże ilości pigmentu we włosach, spowodują, że światło zostanie dobrze przez nie pochłonięte — jednocześnie nie zostanie poparzona jasna skóra, w której melaniny jest niewiele. Dlatego też zabiegi urządzeniem Lumea nie są rekomendowane dla ciemnej skóry oraz posiadaczek włosów w kolorze jasnego blondu, rudych czy siwych.

Natężenie impulsu musi zostać dopasowane do kolorytu cery. Depilator został wyposażony w pięć poziomów generowanej energii oraz instrukcję, w jaki sposób dopasować intensywność impulsów świetlnych do koloru skóry. W zestawie znajdują się także trzy nakładki: do stosowania na ciało oraz do okolic bikini i do twarzy.

Jakie są efekty zabiegu? Włoski z pewnością stają się o wiele słabsze i w znacznej ilości wypadają. Te, które pozostaną są cieńsze i o wiele bardziej delikatne. Rzecz jasna, nie wychodzą one garściami — dla pełnego efektu depilację należy powtórzyć kilka razy, jednak pierwsze rezultaty zaczynają być widoczne po około trzech zabiegach. Terapia jest w zasadzie bezbolesna, choć przy stosowaniu wyższych poziomów energii pojawia się wrażenie ukłucia. Co ważne, depilacja urządzeniem Lumea jest w stanie zażegnać problem wrastających włosków, które są zmorą wielu kobiet.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: urządzenie elektryczne
Marka: Philips
Rodzaj: depilator
Właściwości: usuwanie zbędnego owłosienia
Cena: 1 360,00 zł
Dla kogo? Dla wszystkich kobiet, które chciałyby cieszyć się jedwabiście gładką skórą, a czują się zmęczone klasycznymi metodami depilacji. Polecane również dla pań, które zmagają się z problemem wrastających włosków.

 

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here