Marki Braun nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten producent sprzętu elektrycznego ma na swoim koncie wiele urządzeń, także tych wykorzystywanych przy zabiegach kosmetycznych. Jednym z depilatorów dostępnych w ofercie firmy jest model Silk-épil 7 Wet & Dry 7681, oferujący m.in możliwość depilacji na mokro.

Depilator jest w pełni wodoodporny, więc jeśli chcemy nieco zmniejszyć towarzyszący zabiegowi ból, bez obaw możemy wykonać depilację pod prysznicem lub w wannie z wodą. Dzięki technologii Close Grip, pęsety urządzenia są w stanie uchwycić i wyrwać włoski o długości już 0,5 mm. Innym udogodnieniem są dołączone do zestawu różnorodne nakładki. Oprócz standardowej nasadki depilującej, do wyboru jest jeszcze głowica golarki plus nasadka trymera, nasadka do twarzy, nasadka precyzyjna i nasadka zwiększająca wydajność. Poza tym, Braun zapewnił dwa ustawienia prędkości, ładowarkę i wbudowaną w depilator lampkę pomagającą dostrzec niewyrwane włoski.

Jeśli chodzi o depilację nóg, urządzenie sprawdza się dobrze, jest stosunkowo lekkie i dobrze układa się w dłoni. Włosy są usuwane szybko i dosyć dokładnie, choć czasem zdarza się, że włos zostanie urwany, a nie usunięty w całości. Ból jest niestety dosyć duży, choć w tym przypadku wszystko zależy od indywidualnej wytrzymałości. Trochę więcej problemów sprawia depilacja pach i okolic bikini, gdyż depilatorowi niekiedy zdarza się chwycić skórę — dzieje się tak, gdy przestajemy ją naciągać.

Niewątpliwą zaletą jest wodoodporność depilatora. Wykonując depilację podczas codziennego prysznica możemy odrobinę złagodzić towarzyszący zabiegowi ból, a także oszczędzić czas. Wmontowana latarka właściwie nie ma większego znaczenia, chyba, że planujemy usuwanie włosów w ciemnościach.

Zdecydowaną wadą depilatora jest problem z utrzymaniem go w czystości. Wyrwane włoski dość łatwo dostają się do wnętrza głowicy, co łączy się z rozwojem bakterii i możliwością zepsucia mechanizmu. W takim przypadku występuje rzecz jasna możliwość wymiany głowicy, ale po upływie gwarancji jest to dodatkowy koszt.

Choć producent gwarantuje usunięcie włosów na okres około 4 tygodni, rzeczywisty okres czasu, przez który nogi pozostają gładkie, jest zdecydowanie krótszy. Podobnie jak w przypadku bolesności zabiegu, wszystko zależy od specyfiki organizmu. Niewątpliwie z każdą kolejną depilacja ból się zmniejsza, a włoski odrastają wolniej i są nieco słabsze.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: urządzenia elektryczne
Marka: Braun
Rodzaj: depilator
Właściwości: depilujące
Opakowanie: klasyczne
Cena: ok. 368,00 zł
Dla kogo? Dla kobiet poszukujących sposobu na szybkie usunięcie nawet najkrótszych włosków.

 

mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ