Marki Braun nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten producent sprzętu elektrycznego ma na swoim koncie wiele urządzeń, także tych wykorzystywanych przy zabiegach kosmetycznych. Jednym z depilatorów dostępnych w ofercie firmy jest model Silk-épil 7 Wet & Dry 7681, oferujący m.in możliwość depilacji na mokro.

Depilator jest w pełni wodoodporny, więc jeśli chcemy nieco zmniejszyć towarzyszący zabiegowi ból, bez obaw możemy wykonać depilację pod prysznicem lub w wannie z wodą. Dzięki technologii Close Grip, pęsety urządzenia są w stanie uchwycić i wyrwać włoski o długości już 0,5 mm. Innym udogodnieniem są dołączone do zestawu różnorodne nakładki. Oprócz standardowej nasadki depilującej, do wyboru jest jeszcze głowica golarki plus nasadka trymera, nasadka do twarzy, nasadka precyzyjna i nasadka zwiększająca wydajność. Poza tym, Braun zapewnił dwa ustawienia prędkości, ładowarkę i wbudowaną w depilator lampkę pomagającą dostrzec niewyrwane włoski.

Jeśli chodzi o depilację nóg, urządzenie sprawdza się dobrze, jest stosunkowo lekkie i dobrze układa się w dłoni. Włosy są usuwane szybko i dosyć dokładnie, choć czasem zdarza się, że włos zostanie urwany, a nie usunięty w całości. Ból jest niestety dosyć duży, choć w tym przypadku wszystko zależy od indywidualnej wytrzymałości. Trochę więcej problemów sprawia depilacja pach i okolic bikini, gdyż depilatorowi niekiedy zdarza się chwycić skórę — dzieje się tak, gdy przestajemy ją naciągać.

Niewątpliwą zaletą jest wodoodporność depilatora. Wykonując depilację podczas codziennego prysznica możemy odrobinę złagodzić towarzyszący zabiegowi ból, a także oszczędzić czas. Wmontowana latarka właściwie nie ma większego znaczenia, chyba, że planujemy usuwanie włosów w ciemnościach.

Zdecydowaną wadą depilatora jest problem z utrzymaniem go w czystości. Wyrwane włoski dość łatwo dostają się do wnętrza głowicy, co łączy się z rozwojem bakterii i możliwością zepsucia mechanizmu. W takim przypadku występuje rzecz jasna możliwość wymiany głowicy, ale po upływie gwarancji jest to dodatkowy koszt.

Choć producent gwarantuje usunięcie włosów na okres około 4 tygodni, rzeczywisty okres czasu, przez który nogi pozostają gładkie, jest zdecydowanie krótszy. Podobnie jak w przypadku bolesności zabiegu, wszystko zależy od specyfiki organizmu. Niewątpliwie z każdą kolejną depilacja ból się zmniejsza, a włoski odrastają wolniej i są nieco słabsze.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: urządzenia elektryczne
Marka: Braun
Rodzaj: depilator
Właściwości: depilujące
Opakowanie: klasyczne
Cena: ok. 368,00 zł
Dla kogo? Dla kobiet poszukujących sposobu na szybkie usunięcie nawet najkrótszych włosków.

 

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here