Tym razem recenzja powstała z myślą o wszystkich posiadaczkach cery tłustej lub mieszanej. Sprawdzamy dla Was działanie matującego płynu micelarnego marki Eveline. Jest to produkt łatwo dostępny, a jego koszt wynosi ok. 12 zł. Czy warto go kupić?

Producent zapewnia, że płyn usuwa makijaż i zanieczyszczenia ze skóry, a przy tym matuje, zwęża rozszerzone pory oraz reguluje wydzielanie sebum. W składzie produktu znajdują się m.in. micele, kwas hialuronowy, D-panthenol, a także kompleks witamin A, E i F.

Płyn zamknięty jest w dużej, przezroczystej butelce, dzięki czemu łatwo kontrolować jego zużycie. Plastikowe opakowanie liczy 200 ml i jest otwierane „na klik”. Niestety, płyn nie pachnie zbyt dobrze, nam kojarzy się to z chemicznymi środkami. Na szczęście zapach ten nie jest wyczuwalny po zastosowaniu kosmetyku.

Płyn usuwa makijaż i zanieczyszczenia, jednak trzeba się nieco natrudzić i zużyć kilka wacików więcej niż w przypadku innych tego typu preparatów. Produkt znacznie lepiej radzi sobie z usuwaniem podkładu i cieni niż tuszu do rzęs.

Nie ma tutaj mowy o żadnym nawilżeniu, mimo iż producent wspomniał o tym na opakowaniu kosmetyku. Trzeba jednak przyznać, że płyn matuje skórę, dlatego spodoba się posiadaczkom cery tłustej i mieszanej. Możemy na pewien czas zapomnieć o błyszczeniu się skóry. W przypadku cery normalnej pojawia się natomiast uczucie ściągniętej skóry. Jeśli chodzi o zwężenie rozszerzonych porów to nie zauważyłyśmy większej zmiany.

Warto dodać, że płyn może być stosowany przez osoby noszące szkła kontaktowe. Nie podrażnia skóry. Produkt kupimy w większości sklepów kosmetycznych.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: demakijaż twarzy
Marka: Eveline Cosmetics
Rodzaj: płyny micelarne
Właściwości: oczyszczające, matujące
Pojemność: 300 ml
Opakowanie: plastikowe
Cena: 12,99 zł
Dla kogo? Dla osób z mieszaną i tłustą cerą, którym zależy na kompleksowym oczyszczaniu twarzy.
mm
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ