Czym myć skórę delikatną i wrażliwą? Jeśli dotąd byłaś w rozterce pomiędzy płynem micelarnym a żelem do mycia twarzy – marka Garnier stworzyła unikatową formułę, która niejako połączyła oba te kosmetyki. W ten sposób powstała nowość, jaką jest żel micelarny. To pierwszy tego typu produkt 3w1 do cery wrażliwej: działa jak żel do mycia twarzy, oczyszcza skórę, a także usuwa makijaż (również z oczu i ust). Możesz więc zastąpić nim żel do mycia, tonik i płyn do demakijażu. Produkt jest testowany dermatologicznie i okulistycznie. Posiada kojącą, bezzapachową formułę. Nadaje się do wszystkich typów cery, zwłaszcza wrażliwej i delikatnej.

Z przykrością musimy stwierdzić, że ten produkt mocno nas rozczarował. Formuła płynu micelarnego w żelu i kosmetyku, który łączy w sobie właściwości trzech innych wydała się bardzo obiecująca. Kosmetyk nie spełnił jednak naszych oczekiwań, a wiele informacji z opisu producenta nie jest dokładnie zgodnych z tym, co pokazało samo testowanie produktu. Po pierwsze formuła, która zdaniem producenta miała być “bezzapachowa”. W rzeczywistości produkt nie ma przyjemnego aromatu. Posiada raczej delikatny, ale za to dosyć drażniący zapach, który zdecydowanie nie uprzyjemnia użytkowania. Żel przeznaczony jest zwłaszcza dla cery wrażliwej, tymczasem wcale nie jest delikatny. Należy przyznać słuszność, że bardzo dokładnie oczyszcza twarz. Konsystencją przypomina raczej zwykły żel do mycia twarzy i takie też ma działanie. Średnio dokładnie zmywa makijaż – nie radzi sobie z mocno napigmentowanymi i wodoodpornmi kosmetykami, przez co trzeba mocno pocierać twarz, aby je usunąć. Poza tym, niestety, główną wadą produktu jest to, że podrażnia, szczypie w oczy i jest dosyć ostry dla skóry (oczy są zaczerwienione i lekko pieką). Tym bardziej, że testowałyśmy go raczej na cerze mieszanej, a nie wrażliwej. Można więc przypuszczać, że im wrażliwsza cera, tym gorzej zachowa się ten produkt. Ale być może nie jest to regułą.

Produkt jest wydajny, sprawdzi się jako żel oczyszczający, ale nie dostrzegłyśmy w nim kompletnie nic innowacyjnego. Plus za poręczne opakowanie z pompką, które z pewnością ułatwia użytkowanie produktu.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: pielęgnacja twarzy
Marka: Garnier
Rodzaj: żel micelarny
Właściwości: myle, oczyszcza, odświeża, usuwa makijaż, tonizuje, usuwa zanieczyszczenia
Pojemność: 200 ml
Opakowanie: butelka z pompką
Dla kogo? Dla kobiet z każdym typem cery, zwłaszcza z cerą wrażliwą i delikatną.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Opakowanie
Jakość / cena
Zapach
Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here