Moda na płyny micelarne trwa w najlepsze i tym razem to L’Oréal proponuje nam najnowszy tego typu kosmetyk. Zresztą nie jeden, a dwa: z niebieską nakrętką przeznaczony do cery normalnej i mieszanej, oraz z nakrętką różową — do skóry wrażliwej i suchej. Płyny mają za zadanie delikatnie oczyszczać cerę usuwając z niej makijaż i sebum, odświeżać ją, koić podrażnienia, a także nawilżać. Są dedykowane do usuwania makijażu zarówno twarzy, jak i ust i oczu.

Oba płyny są oczywiście przezroczyste i zupełnie bezbarwne, nie posiadają też zapachu. Ich działanie jest bardzo łagodne — żeby zmyć makijaż potrzeba użyć dość dużej ilości dobrze nasączonych wacików, zwłaszcza jeśli budujemy krycie nakładając więcej niż jedną warstwę korektora czy podkładu. Na etykiecie producenci kosmetyku umieścili informację, aby nie pocierać skóry wacikiem, a jedynie delikatnie go do niej przyciskać, przez kilka sekund czekając aż płyn sam rozpuści zanieczyszczenia. Taki sposób oczyszczania rzeczywiście się sprawdza, wymaga jednak cierpliwości.

Płyny micelarne L’Oréala nie powodują żadnych podrażnień, oba rodzaje są dobrze dopasowane do potrzeb różnych typów cery. Po przemyciu nimi skóry nie jest ona wysuszona ani napięta, zaś zaczerwienienia i wypryski zostają lekko złagodzone. Prosty skład płynów dobrze się sprawdza, bez obaw mogą więc je stosować nawet osoby obdarzone cerą skłonną do podrażnień czy alergiczną.

Mimo, że do dokładnego zmycia makijażu potrzeba użyć dość dużej ilości wacików, sam płyn jest wydajny. Jedna butelka wystarczy prawie na dwa miesiące codziennego stosowania.

Jedyną wadą płynów jaką udało się zaobserwować, są kłopoty ze zmywaniem silnego wodoodpornego tuszu do rzęs i intensywnych kolorystycznie pomadek o wysokim stopniu krycia i trwałości. Ta właściwość jest jednak cechą wszystkich płynów micelarnych, nie należy jej więc zaliczać na niekorzyść tego konkretnego kosmetyku. Jeśli jednak używamy tego typu kosmetyków, do ich zmycia lepiej od razu zastosować olejek — płyn bowiem tylko je rozmaże.

Płyny micelarne przygotowane przez L’Oréal Paris są kosmetykami naprawdę bardzo dobrej jakości, o łagodnych, prostych składach i skutecznym działaniu. Powinny przypaść do gustu zwolenniczkom łagodnego demakijażu i posiadaczkom wrażliwej skóry. Na plus płynów można zaliczyć też przyjemny dla oka design opakowań 😉 Podsumowując, wszystko przemawia za tym, by wypróbować najnowszą ofertę francuskiej marki.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: pielęgnacja twarzy
Marka: L’Oréal Paris
Rodzaj: demakijaż i oczyszczanie
Właściwości: oczyszczające, odświeżające, nawilżające, kojące
Pojemność: 400 ml
Opakowanie: plastikowa butelka
Cena: 20,99 zł
Dla kogo? Dla posiadaczek wszystkich typów cery. Dla kobiet, które cenią sobie łagodny demakijaż oraz delikatne oczyszczenie i odświeżenie skóry.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Zapach
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here