Piękna cera to największa ozdoba kobiety. Dlatego też każda z nas marzy o promiennej i zdrowej skórze, odpowiednio nawilżonej i wypielęgnowanej. Firma kosmetyczna Clinique stworzyła innowacyjny system pielęgnacji skóry twarzy oparty na 3 krokach (oczyszczanie, złuszczanie, nawilżanie).

Producent przygotował zestawy kosmetyków (mydło, tonik, krem) odpowiednio dobrane do rodzajów cery. Toniki Clarifying Lotion zostały oznaczone numerami od 1 do 4, przy czym każda cyfra przypisana jest innemu rodzajowi cery:

  • tonik z oznaczeniem 1 przeznaczony jest dla skóry suchej i bardzo suchej,
  • tonik z oznaczeniem 2 przeznaczony jest dla skóry mieszanej w stronę suchej,
  • tonik z oznaczeniem 3 przeznaczony jest dla skóry tłustej i mieszanej,
  • tonik z oznaczeniem 4 przeznaczony jest dla skóry bardzo tłustej.

Wszystkie te toniki mają za zadanie złuszczenie martwego naskórka i mocne odświeżenie skóry. Złuszczanie odbywa się w sposób delikatny i nieinwazyjny. Nie musimy się obawiać o podrażnienia, a skóra nie będzie schodzić nam płatami z twarzy. Tonik delikatnie zbiera matowy naskórek, odsłaniając tym samym zdrową, pełną blasku skórę. Płyn posiada w sobie składniki, które mocno nawilżają skórę twarzy, tym samym przeciwdziałając jej wysuszeniu.

Toniki o numerach 3 i 4 posiadają w swoim składzie kwasy o delikatnym stężeniu, które są niezbędne przy cerze mieszanej i tłustej. Przy aplikacji kosmetyku może pojawić się lekkie szczypanie, ale bez obaw – to nie reakcja alergiczna, a jedynie skutek działania kwasu.

Co ważne, należy pamiętać o odpowiedniej aplikacji produktu. Wacik nasączony tonikiem przykładamy do twarzy i przecieramy nim delikatnie dane miejsce tylko raz! W przeciwnym razie skóra będzie przesuszona. Niektóre osoby mogą skarżyć się na pojawienie się dodatkowych wyprysków na cerze. To normalna reakcja skóry, która oczyszcza się z wszelkich zanieczyszczeń, ale spokojnie – sytuacja wróci do normy i będziecie mogły pochwalić się piękną i zdrową cerą!

Cena toniku jest dość wysoka, ale ten produkt spokojnie wystarczy nam na kilka miesięcy, jeśli tylko będziemy używać go zgodnie z zaleceniami producenta (dwa razy dziennie, rano i wieczorem, aplikując 2-3 porcje toniku na wacik). Można także skusić się na wypróbowanie mini zestawów i dopiero wtedy zdecydować się na zakup kosmetyków o większej pojemności.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: demakijaż i oczyszczanie
Marka: Clinique
Rodzaj: tonik do twarzy
Właściwości: oczyszczające, orzeźwiające
Pojemność: 200 ml, 400 ml
Opakowanie: plastikowa butelka
Cera: każdy rodzaj
Cena: 200 ml około 90 zł, 400 ml około 135 zł
Dla kogo? Dla kobiet, którym zależy na zdrowym kolorycie cery, na odpowiednim nawilżeniu i orzeźwieniu skóry po całym dniu lub po nocy.
mm
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ