Spierzchnięte usta, suche skórki – jesienią i zimą nasze usta są narażone na działanie wiatru, śniegu i mrozu, przez co łatwo ulegają podrażnieniom. Z kolei cieplejsze miesiące to moment, kiedy słońce wysusza delikatny naskórek. Odpowiednia pielęgnacja ust przez cały rok to gwarancja, że będą one gładkie i nawilżone. Każda z nas ma przynajmniej kilka produktów do ust – pomadki, szminki, błyszczyki. Warto też sięgnąć po serum, które ma silniejsze działanie regenerujące, dzięki czemu powinno poradzić sobie z problemem spierzchniętych ust. My testowałyśmy ostatnio serum marki Eveline. Czy faktycznie działa ono tak, jak reklamuje to producent?

Serum to tak naprawdę pomadka w sztyfcie. Opakowanie jest jednak wykonane ze słabej jakości tworzywa i już po kilku dniach pojawiają się na nim drobne pęknięcia. Sam sztyft posiada ukośnie ściętą końcówkę. My zdecydowałyśmy się na wersję „pearl”, dlatego też nasze serum ma odcień delikatnego różu i liczne drobinki.

Zapach produktu nie jest może kuszący, ale nie jest on też uciążliwy. Z kolei problemem jest gorzki posmak, jaki zostawia pomadka na ustach. Utrzymuje się on praktycznie przez cały czas, przez co po prostu zniechęca do używania serum.

Kosmetyk posiada niezły skład. Mamy tutaj witaminy E oraz A, masło aloesowe, olejek arganowy oraz velvepiderm, który ma przynieść ulgę spierzchniętym ustom. Pomadka nie sunie jakoś bardzo gładko po ustach, ale większego problemu z jej nałożeniem też nie mamy. Nadaje ona wargom dość mocny połysk, jednak efekt nie jest tandetny.

Serum pozostawia na ustach tłustą powłokę. Nawilża i odżywia, jednak jest to efekt krótkotrwały i po pewnym czasie znów musimy sięgnąć po kosmetyk. Wiemy, że większość produktów nie utrzymuje się zbyt długo na ustach, jednak ten ściera się naprawdę dosyć szybko. Efekt tego jest taki, że serum nie jest zbyt wydajne. Na plus z kolei jest fakt, że kosmetyk został wzbogacony o filtr SPF 20.

Produkt liczy 4 ml, a kosztuje ok. 6 zł. Można nabyć go w niektórych drogeriach. Producent oferuje 3 wersje serum – oprócz testowanej przez nas wersji „pearl”, jest jeszcze „sensitive” oraz „classic”. Czy warto kupić ten produkt? Naszym zdaniem w podobnej cenie można nabyć nieco trwalsze produkty do pielęgnacji ust. Poza tym samo działanie nawilżające i regenerujące serum nie różni się właściwie od zwykłych pomadek ochronnych do ust.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: pielęgnacja ust
Marka: Eveline Cosmetics
Rodzaj: serum do ust
Właściwości: regenerujące, nawilżające, odżywcze, kojące
Pojemność: 4 ml
Opakowanie: plastikowe
Cena: ok. 6 zł
Dla kogo? Dla osób z suchymi, spierzchniętymi ustami. Dla kobiet, które lubią, gdy usta delikatnie błyszczą.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Zapach
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here