Kruche naczynka to problem wielu z nas. Nagłe skoki temperatury, emocje, gorące i pikantne potrawy, a już na twarzy pojawiają się rumieńce. Niewłaściwa pielęgnacja skóry naczynkowej może prowadzić do rozwinięcia się trądziku różowatego, dlatego tak ważne jest, aby odpowiednio dobrać kosmetyki do potrzeb swojej skóry. Jednym z preparatów przeznaczonych dla kobiet z cerą naczynkową jest krem wzmacniający marki Iwostin.

Produkt zamknięty jest w plastikowej tubce z zamknięciem na „klik”. Jest to gwarancja dogodnej, a przede wszystkim higienicznej aplikacji kremu. Kosmetyk ma niezbyt miły zapach, który na szczęście nie jest zbyt wyczuwalny. Warto zwrócić uwagę na zielony pigment, którego zadaniem jest neutralizowanie zaczerwienienia skóry.

Krem wchłania się nieco dłużej niż zwykłe kremy, pozostawia na twarzy delikatną powłokę. Zielony pigment bardzo szybko znika z twarzy, dając jedynie niewielki efekt rozjaśnienia cery. Zaczerwienienia nadal są więc nieco widoczne. Plusem jest to, że krem całkiem fajnie nawilża, a przy tym nie zapycha i nie podrażnia cery. Koniec z uczuciem ściągniętej skóry, który towarzyszy wielu kobietom z naczynkową i wrażliwą cerą.

Jeśli chodzi o wzmocnienie naczynek krwionośnych, to podczas stosowania kremu nie pojawiły się żadne nowe zmiany na skórze, jednak te, które były nie zostały usunięte. Można także zauważyć niewielką poprawę w reagowaniu skóry na zmiany temperatury czy po prostu emocje. Tak zwany „burak” pojawia się rzadziej, a jeśli już to szybko znika. Niestety, po odstawieniu kremu wszystkie problemy wracają.

Warto dodać, że krem bardzo dobrze chroni przed promieniowaniem słonecznym – został on wypróbowany nawet podczas górskiej wędrówki. Gdy inne części ciała zyskały niewielką opaleniznę, skóra na twarzy pozostała nietknięta słońcem. Kto ma problem z naczynkami i „opala” twarz na czerwono, ten wie, że to ogromna zaleta kremu.

Produkt od Iwostin kosztuje ok. 33 zł. Często jest on polecany przez dermatologów, jednak w przypadku osób z cerą naczynkową trudno powiedzieć, że dany produkt spełni ich oczekiwania, ponieważ jest to kwestia indywidualna i wszystko zależy od stanu cery. W tym przypadku dla osób z bardzo widocznymi naczynkami na twarzy krem ten raczej się nie sprawdzi, ponieważ nie zakryje zaczerwienień. Jest to krem wzmacniający, zatem polecamy go osobom, które dopiero zauważyły u siebie lekkie zaczerwienienia i zaczynają „walkę” z kruchymi naczynkami.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: kremy do twarzy
Marka: Iwostin
Rodzaj: kremy do skóry naczynkowej
Właściwości: nawilżające, kojące, wzmacniające
Pojemność: 40 ml
Opakowanie: plastikowa tubka
Cena: ok. 33 zł
Dla kogo? Dla posiadaczek cery naczynkowej, które chcą zmniejszyć zaczerwienienie skóry i wzmocnić naczynka krwionośne. Dla osób, które szukają kremu, który łagodzi podrażnienia.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
mm
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ