Płatki pod oczy to szybki sposób na poprawienie stanu skóry wokół oczu np. przed większym wyjściem. Wystarczy nałożyć pod oczy nasączone substancjami płatki i odczekać kilkanaście minut. Tego typu produkt ma nie tylko nawilżyć skórę, ale także zmniejszyć cienie czy obrzęki. Od dłuższego czasu szukamy płatków, które spełnią wszystkie nasze wymagania. Ostatnio miałyśmy okazję testować hydrożelowe płatki marki Marion – czy przypadły nam do gustu?

Płatki (2 sztuki) są przyklejone do przezroczystego kartonika i umieszczone w saszetce. Kształt i wielkość płatków są odpowiednie – idealnie pokrywają skórę wokół oczu. Z zewnętrznej strony płatków mamy warstwę bawełnianą, z kolei wewnętrzną stronę tworzy warstwa żelowa. Dzięki temu rozwiązaniu płatki nie są mokre (wręcz suche!), a ich aplikacja jest bezproblemowa. Tak, jak je nakleimy, tak będą się trzymać – bez osuwania się, bez odklejania.

Czas na obietnice producenta. Płatki są nasączone kolagenem, kwasem hialuronowym oraz ekstraktem z ogórka. Ich zadaniem jest nawilżyć, wygładzić oraz rozjaśnić skórę wokół oczu. Czy płatki wywiązują się ze swojej roli? Po pierwsze, nakładamy je na 30 minut. To długo, jednak biorąc pod uwagę fakt, że płatki doskonale trzymają się skóry, to nie musi to być czas zmarnowany, można chodzić, siedzieć, wykonywać domowe obowiązki itp. Po drugie, podczas stosowania płatków nie odczułyśmy żadnego przyjemnego chłodu na skórze, a takie były obietnice producenta.

Po ściągnięciu płatków na skórze nie pozostaje żaden żel. Skóra jest wręcz sucha. Nie zauważyłyśmy żadnego działania nawilżającego czy rozjaśniającego. Może skóra jest nieco napięta, ale naprawdę jest to po prostu słaby i krótkotrwały efekt.

Płatki kosztują ok. 3,50 zł i naszym zdaniem nie warto wydawać na nie nawet takiej kwoty. Żadna z obietnic producenta nie została spełniona, a dogodna aplikacja i ledwo widoczne ujędrnienie skóry wokół oczu to zdecydowanie za mało, abyśmy ponownie chciały użyć ten produkt. W naszym przypadku płatki się nie sprawdziły, więc odradzamy ich zakup. PS Które płatki pod oczy polecacie? 😉

CECHY PRODUKTU
Kategoria: pielęgnacja twarzy
Marka: Marion
Rodzaj: hydrożelowe płatki pod oczy
Właściwości: nawilżające, wygładzające, rozjaśniające
Pojemność: 2 sztuki
Opakowanie: saszetka
Cena: ok. 3,50 zł
Dla kogo? Dla osób, które chcą polepszyć kondycję skóry wokół oczu. To szybki i tani sposób na domowe spa każdej kobiety przed większym wyjściem.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here