Co powiecie na kosmetyk, który nie tylko nawilży, ale również oczyści cerę i usunie z niej martwy naskórek? Tak według marki Bielenda ma działać głęboko nawilżająca maseczka typu peel-off. Efekty, które zauważymy po zastosowaniu produktu, mają przypominać te, które dają zabiegi rewitalizujące w gabinetach kosmetycznych. Jak jest naprawdę?

Maseczka jest dostępna w dwóch saszetkach o pojemności 0,2 ml każda. Produkt jest bezbarwny i ma żelową konsystencję. Plus dajemy za zapach maseczki, który jest delikatny, lekko owocowy. Preparat nakładamy na oczyszczoną skórę i pozostawiamy do wyschnięcia. Po tym czasie ściągamy maskę w jednym kawałku, a ewentualne resztki zmywamy ciepłą wodą. Tyle teorii, czas na praktykę.

Po pierwsze, maseczkę trudno rozprowadza się po twarzy, a wszystko przez to, że jest ona bardzo gęsta. Początkowo produkt klei się, ale po chwili uczucie lepkości znika, a maseczka zaczyna zastygać. Po upływie ok. 15 minut można przystąpić do ściągania maski. Zazwyczaj nie udaje się nam tego dokonać jednym ruchem, a maseczkę odklejamy po kawałku. Na szczęście nic nie zostaje na twarzy, więc nie ma konieczności dodatkowego zmywania skóry wodą.

Efekty? Cera jest oczyszczona, pojedyncze suche skórki znikają, a pory są mniej widoczne. Warto jednak dodać, że najbardziej z działania oczyszczającego będą zadowolone posiadaczki cer normalnych, wrażliwych czy naczynkowych. Panie z cerą tłustą czy mieszaną mogą stwierdzić, że efekty są zbyt słabe. Jeśli chodzi o nawilżenie cery, to szczerze przyznajemy, że oczekiwałyśmy mocniejszego działania.

Czy warto sięgnąć po tę maseczkę? Jeśli zależy Wam tylko na głębokim nawilżeniu, to raczej nie będziecie usatysfakcjonowane. Jeśli jednak zadowolicie się średnim poziomem nawilżenia, ale idącym w parze z oczyszczeniem skóry i zmniejszeniem widoczności porów, to powinniście sięgnąć po ten produkt.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: maseczki do twarzy
Marka: Bielenda
Rodzaj: maseczki nawilżające
Właściwości: nawilżające, oczyszczające, wzmacniające
Pojemność: 2 x 0,2 ml
Opakowanie: saszetki
Cena: ok. 2,60 zł
Dla kogo? Dla osób, które nie mają czasu na wizyty w salonie kosmetycznym i szukają produktów dających efekty porównywalne z zabiegami rewitalizującymi.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here