Suche i piekące oczy to problem wielu osób pracujących przy komputerze, w klimatyzowanych pomieszczeniach lub po prostu spędzających długie godziny na czytaniu. Z pomocą może nam przyjść chłodzący kosmetyk w formie żelowej maseczki. Przeczytajcie naszą recenzję maseczki Fresh & Go pod oczy i na powieki, która ma zniwelować objawy zmęczenia i stresu.

Produkt marki Dermika jest zamknięty w 3 saszetkach o pojemności 2 ml każda. Maseczka ma żelową, ale niezbyt gęstą konsystencję. Mimo to nie spływa nam po twarzy i nie ma żadnego problemu z jej aplikacją. Trzeba przyznać, że producent dość hojnie obdarował nas kosmetykiem, ponieważ zawartość jednej saszetki spokojnie wystarczy na 2 użycia.

Pamiętajmy, aby maseczkę przechowywać w lodówce i używać jej właśnie w takiej schłodzonej postaci. Produkt ma przyjemny, a zarazem bardzo delikatny zapach, który nie jest wyczuwalny po nałożeniu żelu na skórę. I tutaj pojawiają się pierwsze problemy – ile maseczki nałożyć i w jaki sposób to zrobić? Zgodnie z zaleceniem producenta mamy zużyć jednorazowo całą saszetkę, a kosmetyk wmasować kolistymi ruchami w skórę powiek oraz pod oczami. Według nas rady te nie są przydatne.

Po pierwsze, zbyt duża ilość maseczki to gwarancja uczucia lepkości skóry, a nawet sklejonych powiek. Po drugie, wmasowanie produktu może oznaczać przedostanie się go do oczu, a to z kolei dla posiadaczy wrażliwych oczu oznacza szczypanie. Najlepszym rozwiązaniem jest użycie połowy zawartości saszetki i po prostu nałożenie maseczki pod oczy oraz na powieki i pozostawienie do wchłonięcia (lub na całą noc).

Jeśli nie przesadzimy z ilością maseczki, to produkt dobrze się wchłonie, a skóra nie będzie lepka. Jednak nie nastawiajmy się na to, że po 10 minutach zrobimy makijaż. Co można napisać o działaniu maseczki? Trzeba przyznać, że taki zimny żel znakomicie relaksuje skórę. Produkt delikatnie zmniejsza obrzęki, ale nie rozjaśnia cieni. Skóra jest natomiast bardzo dobrze nawilżona, świeża, napięta. Żadnych innych efektów nie zauważyłyśmy.

Czy warto kupić maseczkę? Pamiętajmy, że nie jest to kosmetyk przeciwzmarszczkowy. Maska jednak dobrze odświeża i nawilża okolice oczu, ale jej działanie nie wyróżnia się na tle innych tego typu produktów. Cena za 3 saszetki maseczki to ok. 5 zł, jednak wystarczą nam one na 6 aplikacji.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: pielęgnacja oczu
Marka: Dermika
Rodzaj: maseczka pod oczy i na powieki
Właściwości: wygładzające, relaksujące, drenujące, nawilżające
Pojemność: 3 x 2 ml
Opakowanie: saszetki
Cena: 4,50 zł – 5,80 zł
Dla kogo? Dla osób pracujących przy komputerze oraz w klimatyzowanych pomieszczeniach. Dla osób ze skłonnością do tworzenia się worków pod oczami.
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here