Osoby dotknięte problemem przebarwień skórnych doskonale wiedzą, jak bardzo mogą uprzykrzyć życie te z pozoru niewielkie zmiany. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele produktów, które mają na celu zmniejszać i rozjaśniać niechciane plamki. W wielu przypadkach najskuteczniejsze mogą się jednak okazać zabiegi w renomowanych gabinetach dermatologicznych, w których przebarwienia można usunąć za pomocą lasera lub przy użyciu profesjonalnych kosmetyków.

Jedną z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych metod likwidujących zmiany skórne, jest zabieg Cosmelan. Polega on na wybielaniu skóry za pomocą maski nakładanej na twarz w gabinecie i późniejszym stosowaniu kremu Cosmelan 2. Jest to preparat przeznaczony zarówno do aplikacji pozabiegowej, jak i do samodzielnej terapii mającej na celu redukcję przebarwień. Można go stosować również na szyję, dekolt, plecy, ręce i dłonie. Najbardziej rekomendowany jest do skóry tłustej i mieszanej — ze względu na intensywne działanie w przypadku cery wrażliwej i suchej zalecana jest konsultacja z dermatologiem.

Trzeba przyznać, że skład kremu jest imponujący. Najważniejsze są tu kwasy: kojowy — hamujący aktywność enzymu uczestniczącego syntezie melaniny, azelainowy — mający działanie antyseptyczne oraz kwas fitowy o działaniu antyoksydacyjnym i przyspieszającym rozpad nagromadzonego w skórze barwnika. Równie ważna jest ɑ-arbutyna i kompleks Tirosinol®, o działaniu silnie wybielającym. Z kolei witamina A i witamina C mają za zadanie chronić skórę przed wpływem wolnych rodników i szkodliwych czynników zewnętrznych, regenerować naskórek i przyspieszać procesy rewitalizacji skóry. Dodatkowo Cosmelan 2 zawiera dwutlenek tytanu, czyli mineralny ochronny filtr przeciwsłoneczny (SPF15).

Po kilku dniach stosowania kremu skóra twarzy staje się podrażniona, zaczerwieniona, odrobinę napięta. Naskórek stopniowo zaczyna się złuszczać, w najgorszym momencie łuszczenie następuje “płatami”. W drugim tygodniu stosowania dozwolone jest wykonywanie lekkiego makijażu, więc zmiany na skórze mogą zostać lekko zatuszowane. Pierwsze efekty działania preparatu są dostrzegalne na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia — przebarwienia zaczynają powoli się zmniejszać i ulegać rozjaśnieniu.

Żeby efekty terapii były skuteczne, stosowanie Cosmelanu musi trwać co najmniej 3 miesiące. Po tym czasie poprawa skóry jest rzeczywiście znaczna — wyrównany koloryt, zlikwidowane przebarwienia, a nawet zwężone pory. Wydaje się, że zredukowaniu ulegają też zaskórniki stany zapalne i błyszczenie się cery.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: krem do twarzy
Marka: Mesoestetic
Właściwości: rozjaśniające, ochronne
Pojemność: 30 ml
Opakowanie: słoiczek
Cena: 450,00 zł
Dla kogo? Dla osób walczących z przebarwieniami skórnymi różnego pochodzenia — posłonecznymi i pozapalnymi, z piegami, ostudą, plamami starczymi oraz bielactwem.

 

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here