Osoby dotknięte problemem przebarwień skórnych doskonale wiedzą, jak bardzo mogą uprzykrzyć życie te z pozoru niewielkie zmiany. Na rynku kosmetycznym istnieje wiele produktów, które mają na celu zmniejszać i rozjaśniać niechciane plamki. W wielu przypadkach najskuteczniejsze mogą się jednak okazać zabiegi w renomowanych gabinetach dermatologicznych, w których przebarwienia można usunąć za pomocą lasera lub przy użyciu profesjonalnych kosmetyków.

Jedną z najskuteczniejszych, nieinwazyjnych metod likwidujących zmiany skórne, jest zabieg Cosmelan. Polega on na wybielaniu skóry za pomocą maski nakładanej na twarz w gabinecie i późniejszym stosowaniu kremu Cosmelan 2. Jest to preparat przeznaczony zarówno do aplikacji pozabiegowej, jak i do samodzielnej terapii mającej na celu redukcję przebarwień. Można go stosować również na szyję, dekolt, plecy, ręce i dłonie. Najbardziej rekomendowany jest do skóry tłustej i mieszanej — ze względu na intensywne działanie w przypadku cery wrażliwej i suchej zalecana jest konsultacja z dermatologiem.

Trzeba przyznać, że skład kremu jest imponujący. Najważniejsze są tu kwasy: kojowy — hamujący aktywność enzymu uczestniczącego syntezie melaniny, azelainowy — mający działanie antyseptyczne oraz kwas fitowy o działaniu antyoksydacyjnym i przyspieszającym rozpad nagromadzonego w skórze barwnika. Równie ważna jest ɑ-arbutyna i kompleks Tirosinol®, o działaniu silnie wybielającym. Z kolei witamina A i witamina C mają za zadanie chronić skórę przed wpływem wolnych rodników i szkodliwych czynników zewnętrznych, regenerować naskórek i przyspieszać procesy rewitalizacji skóry. Dodatkowo Cosmelan 2 zawiera dwutlenek tytanu, czyli mineralny ochronny filtr przeciwsłoneczny (SPF15).

Po kilku dniach stosowania kremu skóra twarzy staje się podrażniona, zaczerwieniona, odrobinę napięta. Naskórek stopniowo zaczyna się złuszczać, w najgorszym momencie łuszczenie następuje “płatami”. W drugim tygodniu stosowania dozwolone jest wykonywanie lekkiego makijażu, więc zmiany na skórze mogą zostać lekko zatuszowane. Pierwsze efekty działania preparatu są dostrzegalne na przełomie pierwszego i drugiego tygodnia — przebarwienia zaczynają powoli się zmniejszać i ulegać rozjaśnieniu.

Żeby efekty terapii były skuteczne, stosowanie Cosmelanu musi trwać co najmniej 3 miesiące. Po tym czasie poprawa skóry jest rzeczywiście znaczna — wyrównany koloryt, zlikwidowane przebarwienia, a nawet zwężone pory. Wydaje się, że zredukowaniu ulegają też zaskórniki stany zapalne i błyszczenie się cery.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: krem do twarzy
Marka: Mesoestetic
Właściwości: rozjaśniające, ochronne
Pojemność: 30 ml
Opakowanie: słoiczek
Cena: 450,00 zł
Dla kogo? Dla osób walczących z przebarwieniami skórnymi różnego pochodzenia — posłonecznymi i pozapalnymi, z piegami, ostudą, plamami starczymi oraz bielactwem.

 

mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ