Dobry peeling ma nie tylko dogłębnie oczyścić cerę i złuszczyć martwy naskórek, ale również przede wszystkim nie podrażnić. Osoby z wrażliwą skórą powinny unikać produktów gruboziarnistych i najlepiej wybierać peelingi enzymatyczne. My tym razem przygotowałyśmy dla Was recenzję peelingu drobnoziarnistego marki Bingo Spa. Jest to peeling błotny „Kwasy owocowe”. Czy warto go kupić?

Peeling jest zamknięty w okrągłym, plastikowym opakowaniu z nakrętką. Łatwo wydobywa się z niego produkt, ale panie z dłuższymi paznokciami na pewno wybrałyby raczej wersję z zamknięciem na „klik”, jeśli tylko byłaby dostępna. Jeśli chodzi o zapach to jest on dosyć specyficzny, można tu wyczuć woń charakterystyczną dla produktów z błotem z Morza Martwego w składzie. 🙂 Nie jest to jednak zapach drażniący.

Peeling nie zawiera barwników. Produkt ma jasny, szary kolor. Konsystencja jest dosyć gęsta, ale nie ma żadnego problemu z rozprowadzeniem peelingu po twarzy. W składzie produktu (oprócz wspomnianego błota z Morza Martwego), są oczywiście kwasy owocowe oraz zmielone pestki z owoców. Drobinki są dosyć małe, ale wyczuwalne podczas masażu twarzy. Warto dodać, że nie rozpuszczają się od razu. Po wykonaniu peelingu z łatwością zmywamy jego resztki z twarzy.

Efekty? Mimo iż peeling nie wygląda na porządnego „zdzieraka”, to połączenie takich a nie innych składników sprawia, że kosmetyk sprawnie usuwa martwy naskórek. Skóra jest dobrze oczyszczona, a suche skórki znikają. Skóra jest przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Co ważne, peeling nie pozostawia tłustej powłoki, ale też i nie wysusza skóry. Cera może być początkowo lekko napięta, ale uczucie to szybko znika. Jeśli chodzi o zmatowanie skóry, to nie jest to jakiś długotrwały efekt.

Peeling na pewno przypadnie do gustu paniom z cerą normalną, ale też tłustą i mieszaną. Osoby z wrażliwą, naczynkową skórą powinny jednak tego kosmetyku unikać, gdyż po prostu może je podrażnić.

Opakowanie mieści 100 ml peelingu i jest to kosmetyk bardzo wydajny. Jego cena to zaledwie 14 zł. Naszym zdaniem zdecydowanie warto po niego sięgnąć.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: peeling twarzy
Marka: Bingo Spa
Rodzaj: peelingi drobnoziarniste
Właściwości: oczyszczające, złuszczające
Pojemność: 100 g
Opakowanie: okrągłe, plastikowe pudełeczko
Cena: ok. 14 zł
Dla kogo? Dla osób lubiących peelingi drobnoziarniste. Dla fanek marki Bingo Spa.
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here