Z cerą suchą i wrażliwą jest ten problem, że nie łatwo dobrać do niej odpowiedni peeling. Większość kosmetyków złuszczających jeszcze bardziej ją podrażnia, czyniąc skórę nieprzyjemnie ściągniętą. Peeling enzymatyczny z Perfecty rozwiązuje ten problem, bo nie tylko dokładnie oczyszcza i złuszcza naskórek, ale także obchodzi się z naszą skórą bardzo delikatnie. Zawiera enzym proteolityczny z owocu papai, miks odżywczych witamin E, C oraz F, a także łagodzący aloes i oczyszczające morskie minerały. Taki kompleks naturalnych składników gwarantuje wygładzenie powierzchni skóry i redukcję niedoskonałości. Peeling usuwa resztki martwego naskórka i sprawia, że cera jest idealne gładka. Dobrze oczyszcza pory skóry i zmniejsza ich widoczność. Przygotowuje twarz do makijażu i innych zabiegów pielęgnacyjnych. Zwiększa skuteczne wchłanianie się kremów i maseczek.

Kosmetyk należy do peelingów drobnoziarnistych, ma gładką, raczej kremową konsystencję. Nie ma wyraźnego zapachu, nie jest drażniący. Delikatnie oczyszcza skórę i pozostawia ją idealnie gładką. Po aplikacji łatwo zmywa się wodą. Faktem jest, że kosmetyk nie działa “rewolucyjnie”. Jest bardzo delikatny, ciężko spodziewać się spektakularnego efektu, jaki dają czasem gruboziarniste peelingi (np. te do cery tłustej). No ale jeśli nasza buzia jest zbyt wrażliwa, chyba nie o taki efekt nam chodzi 🙂

Peeling jest bardzo wydajny. Użycie już niewielkiej ilości kosmetyku zapewnia pożądany efekt, dzięki czemu opakowanie wystarcza na dość długo. Dla najlepszych rezultatów dobrze jest stosować peeling co 2-3 dni. Minusem może być stosunkowo mała tubka o pojemności zaledwie 60 ml (podczas gdy większość tego typu kosmetyków kupujemy w opakowaniach po 100-150 ml). Małe opakowanie okaże się jednak bardzo wygodne w podróży. Jest to kosmetyk z cyklu tanich i poręcznych. Może nie działa spektakularnie, ale przyzwoicie. Jeśli mamy problem z wrażliwą cerą, którą prawie wszystko uczula, jest to z pewnością propozycja godna uwagi.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: peelingi do twarzy
Marka: Dax Cosmetics
Rodzaj: drobnoziarnisty
Właściwości: oczyszczanie, wygładzanie, odświeżanie
Pojemność: 60 ml
Opakowanie: tubka
Cena: ok. 10 zł
Dla kogo? Dla cery suchej, bardzo suchej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień i pękających naczynek.

 

Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here