Biel i czerń. Słodycz i gorycz. Cukier i dym. Wanilia i tabaka. Tom Ford przygotował perfumy łączące w sobie przeciwieństwa, perfumy oparte na połączeniu składników tak różnych od siebie jak dzień i noc. Tobacco Vanille to zapach wyjątkowy z wielu względów, pochodzący z najbardziej ekskluzywnej linii marki — Private Blend.

Ciężka, przyprawowa kompozycja sprawia, że zapach ten jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Natychmiast po odkorkowaniu flakonu staje się oczywiste, że perfumy godne są swojej nazwy — z ciemnej butelki unosi się smuga upalnego tytoniu, kojarzącego się z bujnymi plantacjami w odległych, egzotycznych krainach. W sekundę później z tym suchym, mrocznym aromatem splata się miękka, puszysta, kobieca woń wanilii. Na dalszym planie przewija się ostry, bezkompromisowy aromat przypraw, który obok tytoniu wkomponowany został w nutę głowy. Nuta serca to, prócz wanilii, także poruszająca zmysły fasolka tonka i rdzawe kakao. Bazą perfum jest nagrzane, solidne, ciepłe drewno, na którym rozsypano kosz z suszonymi owocami.

Tak naprawdę Tobacco Vanille to perfumy nieskomplikowanie. Bynajmniej nie jest to ich wada — Tom Ford dobitnie pokazał, ile prawdy tkwi w starym powiedzeniu, iż w prostocie siła. Choć zapach na skórze pozostaje dość jednostajny i nie rozwija wielu nowych tonów, jest w tym jakieś wyrafinowanie, niepowtarzalny, enigmatyczny minimalizm.

Woń perfum jest niezwykle intensywna, odurzająca — wystarcza mała ilość Tobacco Vanille, by pachnidło otaczało jak woal. Czas projekcji perfum jest bardzo długi — ich intensywny, gęsty aromat utrzymuje się na skórze jeszcze  10 godzin po aplikacji. Ten przywodzący na myśl egzotyczne krainy zapach, to idealna propozycja na wieczorną porę, zwłaszcza chłodną jesienią i mroźną zimą,

Miodowo-dymna woń perfum kojarzy się z zacienionymi pomieszczeniami w orientalnych palarniach, ze słońcem połyskującym poprzez żaluzje w oknach kolonialnych domów, przywodzi na myśl antykwariaty pełne starych książek, egzotyczne kawiarnie i herbaciarnie, po których snuje się dym z najlepszych cygar. To woń pełna głębokich, szlachetnych tonów, nasycona, luksusowa i bardzo erotyczna. I kobietom, i mężczyznom doda tajemniczości, pozwoli poczuć się jak wyrafinowany uwodziciel i drapieżna femme fatale.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: zapachy
Marka: Tom Ford
Rodzaj: woda perfumowana unisex
Właściwości: dominujące nuty zapachowe orientalno-przyprawowe
Pojemność: 50, 250 ml
Opakowanie: flakon
Cena: 849,00 zł / 50 ml; 1 799,00 zł / 250 ml
Dla kogo? Dla nieprzeciętnych kobiet i mężczyzn lubiących zwracać na siebie uwagę odważnymi, seksownymi kompozycjami zapachowymi.

 

mm
Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ