Biel i czerń. Słodycz i gorycz. Cukier i dym. Wanilia i tabaka. Tom Ford przygotował perfumy łączące w sobie przeciwieństwa, perfumy oparte na połączeniu składników tak różnych od siebie jak dzień i noc. Tobacco Vanille to zapach wyjątkowy z wielu względów, pochodzący z najbardziej ekskluzywnej linii marki — Private Blend.

Ciężka, przyprawowa kompozycja sprawia, że zapach ten jest przeznaczony zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Natychmiast po odkorkowaniu flakonu staje się oczywiste, że perfumy godne są swojej nazwy — z ciemnej butelki unosi się smuga upalnego tytoniu, kojarzącego się z bujnymi plantacjami w odległych, egzotycznych krainach. W sekundę później z tym suchym, mrocznym aromatem splata się miękka, puszysta, kobieca woń wanilii. Na dalszym planie przewija się ostry, bezkompromisowy aromat przypraw, który obok tytoniu wkomponowany został w nutę głowy. Nuta serca to, prócz wanilii, także poruszająca zmysły fasolka tonka i rdzawe kakao. Bazą perfum jest nagrzane, solidne, ciepłe drewno, na którym rozsypano kosz z suszonymi owocami.

Tak naprawdę Tobacco Vanille to perfumy nieskomplikowanie. Bynajmniej nie jest to ich wada — Tom Ford dobitnie pokazał, ile prawdy tkwi w starym powiedzeniu, iż w prostocie siła. Choć zapach na skórze pozostaje dość jednostajny i nie rozwija wielu nowych tonów, jest w tym jakieś wyrafinowanie, niepowtarzalny, enigmatyczny minimalizm.

Woń perfum jest niezwykle intensywna, odurzająca — wystarcza mała ilość Tobacco Vanille, by pachnidło otaczało jak woal. Czas projekcji perfum jest bardzo długi — ich intensywny, gęsty aromat utrzymuje się na skórze jeszcze  10 godzin po aplikacji. Ten przywodzący na myśl egzotyczne krainy zapach, to idealna propozycja na wieczorną porę, zwłaszcza chłodną jesienią i mroźną zimą,

Miodowo-dymna woń perfum kojarzy się z zacienionymi pomieszczeniami w orientalnych palarniach, ze słońcem połyskującym poprzez żaluzje w oknach kolonialnych domów, przywodzi na myśl antykwariaty pełne starych książek, egzotyczne kawiarnie i herbaciarnie, po których snuje się dym z najlepszych cygar. To woń pełna głębokich, szlachetnych tonów, nasycona, luksusowa i bardzo erotyczna. I kobietom, i mężczyznom doda tajemniczości, pozwoli poczuć się jak wyrafinowany uwodziciel i drapieżna femme fatale.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: zapachy
Marka: Tom Ford
Rodzaj: woda perfumowana unisex
Właściwości: dominujące nuty zapachowe orientalno-przyprawowe
Pojemność: 50, 250 ml
Opakowanie: flakon
Cena: 849,00 zł / 50 ml; 1 799,00 zł / 250 ml
Dla kogo? Dla nieprzeciętnych kobiet i mężczyzn lubiących zwracać na siebie uwagę odważnymi, seksownymi kompozycjami zapachowymi.

 

Studentka kosmetologii. Paznokciowa maniaczka - codziennie przegląda dziesiątki zdjęć z inspiracjami, a jej dłonie zawsze wyglądają perfekcyjnie. Jej ulubiona pora roku, to lato, wtedy każdą wolną chwilę spędza na świeżym powietrzu jeżdżąc rowerem lub spacerując.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here