Olejek Bio-Oil polecany jest do pielęgnacji skóry suchej, odwodnionej oraz starzejącej się. Producent promuje go jako preparat do zwalczania problemów w postaci blizn, rozstępów oraz przebarwień na ciele.

Olejek pojawił się na polskim rynku już pewien czas temu i szybko zyskał popularność. Nie jest to bardzo tani produkt, nie jest także łatwo dostępny. Minusem jest również samo opakowanie, które uniemożliwia dogodną aplikację olejku. Plastikowa butelka ma dosyć duży otwór i nie zawsze wylejemy na dłoń tyle olejku, ile byśmy chcieli. Jeśli chodzi o zapach produktu, to jest on bardzo delikatny, przyjemny. Kojarzy się z kultową oliwką do ciała dla dzieci.

No dobrze, teraz działanie. Zgodnie z zaleceniami producenta, olejek musi być stosowany dwa razy dziennie przez minimum 3 miesiące. Można wmasować go zarówno w twarz, jak i ciało. Efekty? Olejek doskonale nawilża, zatem spełni wymagania osób, którym zależy na poprawie kondycji skóry starzejącej się. Nawet nie trzeba czekać tych 3 miesięcy, aby zauważyć, że skóra staje się gładka i bardziej elastyczna. Cera odzyskuje blask. Olejek sprawdza się także w roli produktu rozjaśniającego przebarwienia, wyrównującego koloryt skóry. Niektórzy używają go na całe partie skóry twarzy, jednak pamiętajmy, że może nieco zapychać pory.

Jeśli chodzi o rozstępy, nie ma się co oszukiwać. Zlikwidowanie białych pasm jest możliwe dzięki laserowi. Natomiast olejek na pewno zapobiega powstawaniu nowych rozstępów, a w przypadku tych świeżych zdecydowanie je wygładza, spłyca i rozjaśnia, a nawet niektóre w ogóle likwiduje. To już kwestia indywidualna. Olejek może być także stosowany na blizny. Tutaj działanie jest podobne jak w przypadku rozstępów. Nowe blizny nawet całkowicie znikają, ale te stare zostają rozjaśnione.

Stosowanie olejku przyniesie dobre efekty, jednak liczy się systematyczność i cierpliwość. Skóra będzie odpowiednio nawilżona i elastyczna, a zmiany w postaci blizn czy rozstępów rozjaśnione. Olejek nie klei się, ale też i nie wchłania od razu, dlatego po jego aplikacji trzeba odczekać kilka minut przez ubraniem się.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: balsamy i olejki
Marka: Bio-Oil
Rodzaj: olejki do twarzy i ciała
Właściwości: nawilżające, redukujące przebarwienia, rozjaśniające blizny
Pojemność: 60-200 ml
Opakowanie: plastikowa butelka
Skóra: sucha, odwodniona, starzejąca się
Cena: ok. 100 zł (za 200 ml)
Dla kogo? Dla osób z problemami skórnymi.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
mm
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ