To produkt dość osobliwy i prawdziwa nowość na rodzimym rynku kosmetycznym. O ile farb do włosów i produktów do pielęgnacji po farbowaniu mamy w drogeriach całą gamę, to nie było dotąd niczego, co działałoby w odwrotną stronę. Oczywiście nie jest to magiczny korektor, który sprawi, że nasze włosy odzyskają idealny, naturalny kolor sprzed farbowania. Creme Clair Decolorant to raczej rozjaśniacz. Z tym, że działa delikatniej niż typowe rozjaśniacze. Z czerni pozwala osiągnąć średni brąz, brązy natomiast sprowadza do blondu.

Produkt radzi sobie z każdym, nawet najciemniejszym kolorem wyjściowym. Należy jednak przyznać, że zdecydowanie lepiej sprawdzi się w przypadku odcieni średnich i jasnych. Po wykonaniu domowej dekoloryzacji możemy nałożyć na włosy jaśniejszą niż dotychczas farbę. W efekcie otrzymamy zmianę koloru do kilku tonów. Nie oczekujmy jednak, że panie noszące hebanową czerń z dnia na dzień staną się platynowymi blondynkami.

Od tego typu produktu spodziewamy się silnego, “chemicznego” działania. Czy wobec tego produkt nie niszczy włosów? Nie należy spodziewać się cudów. Nie jest to balsam, a silny utleniacz, więc bez zniszczeń się nie obejdzie. Ale jak na produkt tego typu, radzi sobie przyzwoicie i pozostawia włosy w zadowalającej kondycji. Nie przesusza nadmiernie. Włosy wymagają oczywiście zabiegów pielęgnacyjnych, warto zainwestować w maseczkę czy kurację odbudowującą (do opakowania dołączona jest jednorazowa porcja). Ale nic strasznego się nie dzieje. Po rozjaśnieniu włosy nie wyglądają jak przysłowiowe „siano”.

Mankamentem jest chemiczny, naprawdę nieprzyjemny zapach produktu. Należy przyznać, że włosy mają w miarę równomierny kolor, o ile tylko użyjemy odpowiedniej ilości. Jedno opakowania starcza na włosy do ramion. Przy dłuższych lub bardzo gęstych lepiej zaopatrzyć się w dwa opakowania.

Nie jest to również produkt najtańszy. Biorąc pod uwagę, że do jego ceny należałoby doliczyć zakup farby, którą nałożymy po rozjaśnieniu, oraz odżywki/kuracji, która przywróci nasze włosy do ładu, warto rozważyć opcję wykonania podobnego zabiegu w profesjonalnym salonie fryzjerskim.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: pielęgnacja włosów farbowanych
Marka: L’Oreal Paris
Rodzaj: dekoloryzator
Właściwości: zmiana koloru, przywracanie włosom farbowanym naturalnego koloru, rozjaśnianie
Opakowanie: tradycyjne (produkt w tubce + utleniacz do samodzielnego przygotowania mieszanki)
Cena: ok. 45 – 50 zł
Dla kogo? Dla kogo? Dla znudzonych dotychczasowym kolorem włosów farbowanych. Dla entuzjastek eksperymentów na włosach.

 

OCENA PRODUKTU
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość / cena
Zapach
Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

1 KOMENTARZ

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here