Polska marka przekonuje nas przede wszystkim naturalnym składem i niską ceną tej farby. Formuła oparta jest o wyciąg na bazie składników roślinnych: protein mlecznych oraz ekstraktu z brzoskwini. Zadaniem tych pierwszych jest ochrona i odżywienie włókien włosa. Brzoskwinia natomiast wzbogaca produkt o witaminy i sole mineralne, które działają odświeżająco. Wszystko razem ma nadać naszym włosom głęboki, nasycony kolor, naturalny efekt i zdrowy wygląd. Farba nie tylko koloryzuje, lecz także pielęgnuje. Włosy mają zatem być miękkie i sprężyste.

Niestety, zapach farby nie ma nic wspólnego z brzoskwinią. Jest raczej chemiczny i dosyć ostry. Mieszanka jest łatwa do samodzielnego przygotowania i dość wydajna. Musimy jednak mieć swoją miseczkę do farbowania, bo w opakowaniu brakuje pojemnika na miksturę.

Również naturalne składniki nie czynią tak wyraźnych rezultatów, jak obiecuje producent. Włosy nie są odżywione i supermiękkie, ale raczej przesuszone i szorstkie (zwłaszcza, jeśli są z natury delikatne i cienkie). Włosy grube wyjdą z tej próby bez szwanku. Niezależnie od rodzaju, nie obejdzie się bez maseczki. A tej niestety nie znajdziemy w opakowaniu. Długotrwałe używanie tej farby może także nasilić problem wypadających włosów.

Z kolorami jest różnie. Mamy ich do wyboru 12, więc nie jest to gama zbyt rozbudowana. Może się zdarzyć, że odcień nie będzie idealnie tym, o co nam chodziło. Oczywiście efekt jest zależny od naszego koloru wyjściowego. Nie jest to farba na tyle intensywna, żeby przeprowadzać nią radykalne zmiany. Przy tym stopniu intensywności koloru można polecić ją, gdy chcemy przyciemnić lub rozjaśnić włosy najwyżej o dwa tony. Dobrze sprawdzi się jako „odświeżenie” zbliżonego do niej, naturalnego koloru. Jeśli chcemy zmiany radykalnej, bezpiecznie będzie pokusić się raczej o inny produkt.

Bądźmy sprawiedliwi. To farba bardzo dobra spośród tych najtańszych. Spełnia swoje zadania, o ile nie mamy zbyt wygórowanych wymagań. Nie można spodziewać się cudów za mniej niż 10 złotych. Nie ma więc sensu porównywać ją z produktami z górnej półki. Jest to mimo wszystko produkt, który warto wypróbować.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: farby do włosów
Marka: Joanna
Rodzaj: trwała
Właściwości: naturalny, równomierny kolor, dokładne pokrycie siwych włosów, naturalne składniki, odżywianie, wzmacnianie włosów
Pojemność: 60 ml
Liczba odcieni: 12
Cena: ok. 7 zł
Dla kogo? Dla tych, które potrzebują niezbyt radykalnego odświeżenia koloru. Dla fanek polskich marek i naturalnych składników. Dla oszczędnych. Dla mało wymagających.

 

Absolwentka szkoły wizażu. Pasjonatka konturowania - nie wyobraża sobie dnia bez bronzera i rozświetlacza. Miłośniczka zumby i właścicielka dwóch słodkich piesków - Pepity i Rufiego. Perfekcjonistka w każdym calu! Każdy dzień ma skrzętnie zaplanowany, a deadline’y to dla niej świętość.

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here