Kobiety uwielbiają bawić się swoim wyglądem, wypróbowywać rozmaite kosmetyki, zmieniać makijaże, fryzury, przechodzić metamorfozy. Niestety, wiele z tych zabiegów ma niekorzystny wpływ na organizm. Dlatego w ferworze kosmetycznych eksperymentów warto zapewnić skórze i włosom chwilę wytchnienia. Do pielęgnacji tych ostatnich odpowiednie będą odżywki i maski w rodzaju regenerującej serii do włosów marki L’Oreal Paris.
Francuska firma tym razem stworzyła linię kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji włosów wystawionych na silne działanie czynników zewnętrznych, w tym oczywiście zabiegów chemicznych. Oprócz szamponu i ampułek z regeneracyjnym serum, L’Oreal proponuje też maskę do spłukiwania. Podobnie jak w przypadku pozostałych produktów z serii, maseczka ta oparta jest na kwasie mlekowym, będącym naturalną substancją nawilżającą. Kwas mlekowy stymuluje produkcję tzw. ceramidów, czyli związków chemicznych obecnych w barierze lipidowej skóry, a w przypadku włosów — wzmacnia je i przyspiesza ich wzrost.
Maska ma za zadanie zregenerować zniszczone włosy, przywrócić im miękkość i blask, a także ułatwić rozczesywanie. Konsystencja kosmetyku jest dosyć gęsta i zbita, przypomina zwarty krem. Z tego też powodu jest dosyć wydajna, nie trzeba dużych jej ilości, żeby pokryć nią całe włosy. Zgodnie z informacją znajdującą się na opakowaniu, ma bardzo przyjemny, apetyczny zapach słodkich melonów i cytrusów.
Maskę należy spłukać dużą ilością wody po minimum 2 minutach. Po wysuszenie włosów, różnica jest rzeczywiście widoczna — o wiele łatwiej jest je rozczesać, są one wygładzone, jedwabiste w dotyku i nawilżone. Co ważne, kosmetyk nie działa obciążająco, jak często bywa w przypadku tego typu produktów — po zastosowaniu maski L`Oreal włosy są podniesione, nie przetłuszczają się zbyt szybko, są pełne blasku, miękkie i podatne na stylizację.
Stosowany regularnie kosmetyk z odbudowującej serii L`Oreal rzeczywiście może okazać się pomocny przy problemach ze zniszczonymi koloryzacją włosami. Szczególna w tym zasługa wspomnianego już kwasu mlekowego, który działając na poziomie komórkowym włosa, wpływa na niego wzmacniająco i uelastyczniająco.
CECHY PRODUKTU |
Kategoria: | odżywki i maski |
Marka: | L’Oreal Paris |
Rodzaj: | do włosów farbowanych, suchych i zniszczonych |
Właściwości: | nawilżające, odbudowujące, wygładzające |
Pojemność | 200 ml |
Opakowanie: | słoik |
Cena: | 37,50 zł |
Dla kogo? | Dla eksperymentujących z różnymi fryzurami i zabiegami koloryzującymi, które powodują, że włosy potrzebują odżywienie, ukojenia i natychmiastowej regeneracji. |