Balsam do włosów firmy Nivea to produkt przeznaczony do stylizacji włosów falowanych oraz kręconych. Zapewnia pomoc w ułożeniu fryzury, bez konieczności stosowania wielu kosmetyków jednocześnie. Produkt dostępny jest w plastikowej buteleczce o pojemności 150 ml. Jak oceniamy jego działanie?

Nivea przyzwyczaiła nas do pięknych zapachów, które wydobywają się z opakowań kosmetyków i tym razem również nie zawiodła. Balsam ma delikatny, lekko kwiatowy zapach, jednak nie utrzymuje się on na włosach zbyt długo. Produkt jest zamknięty w doskonale wyprofilowanej butelce, dzięki czemu nie wyślizgnie się nam z dłoni podczas aplikacji. Małym minusem jest niemożliwość sprawdzenia ilości kosmetyku, która została w opakowaniu. No, chyba że patrzymy na nie pod światło.

Jeśli chodzi o efekt uzyskany po użyciu balsamu, to wszystko zależy od… sposobu aplikacji. Aby podkreślić skręt loków i uniknąć puszenia się włosów należy nałożyć niewielką ilość kosmetyku na wilgotne włosy. Najlepiej zacząć aplikację w okolicach uszu. Potem wystarczy wysuszyć włosy suszarką (zwiększymy im objętość) lub pozwolić im naturalnie wyschnąć (bardziej sprężyste loczki). Tak użyty balsam spełnia swoje zadanie i sprawia, że fryzura wygląda naprawdę dobrze.

Jednak jeśli nałożymy na włosy zbyt dużą ilość kosmetyku, wtedy będą one sklejone, a przecież żadna z nas nie chce zaprezentować światu „strąków”. Z kolei aplikacja produktu na włosy aż od nasady, może je niepotrzebnie obciążyć. Tutaj wiele zależy od naszej struktury włosów, niektóre osoby stwierdzą, że balsam zlikwidował im „baranka” na czubku głowy, inne z kolei, że „przyklepał” im włosy. Pamiętajmy o tym podczas aplikacji. Lepiej użyć mniejszej ilości produktu i w razie potrzeby powtórzyć aplikację już na suche włosy. Niewielka ilość kosmetyku poprawi fryzurkę.

Balsam jest bardzo wydajny, wystarczy porcja orzecha włoskiego w przypadku średniej długości włosów. Jego cena również nie jest zbyt wygórowana i wynosi ok. 12 zł. Minusem jest dostępność balsamu. Można go kupić w Rossmannie, sklepach internetowych, natomiast mniejsze, stacjonarne sklepy z kosmetykami raczej nie mają go w ofercie.

Jeśli szukacie balsamu, który podkreśli Wasze loki i zadba o to, aby włosy się nie puszyły, to ten produkt spełni Wasze oczekiwania. Natomiast warto podkreślić, że kosmetyk nie „stworzy” loków u posiadaczek całkowicie prostych włosów. W tym celu należy użyć innych preparatów.

CECHY PRODUKTU
Kategoria: stylizacja włosów
Marka: Nivea
Rodzaj: balsam do włosów
Właściwości: podkreślające skręt loków
Pojemność: 150 ml
Opakowanie: plastikowa butelka
Cena: ok. 12 zł
Dla kogo? Dla kobiet, które chcą podkreślić skręt loków i zapobiec puszeniu się włosów.
OCENA PRODUKTU
Wydajność
Zgodność z opisem
Trwałość
Opakowanie
Jakość/Cena
Zapach
Z wykształcenia dziennikarka. Pisanie to jej największa pasja, na drugim miejscu jest makijaż, zatem praca w naszym portalu jest dla niej spełnieniem marzeń. Chcesz znać najnowsze trendy i nowinki kosmetyczne? Zapytaj Gaję!

SKOMENTUJ

Please enter your comment!
Please enter your name here